,

Yeşil Severler İçin Kılavuz; Yeşille Uyumlu Renkler

Renkler ve kombinler…

Renklerin en durusu, en güzeli yeşildir. Tarif ederken bile yemyeşil doğa, masmavi deniz diye bahsederiz.Yeşilin neredeyse tüm tonları insana huzur verir. Bu huzuru üzerinde kim taşımak istemez ki.

Yeşille uyumlu renkler, yeşile yakışan renkler nelerdir? yada Koyu yeşille uyumlu renkler, renklerin en canlısı fıstık yeşili ile uyumlu renkler nelerdir? gibi sorulardan anlaşılıyor ki bir çok insan yeşil kıyafetlerini yada yeşil aksesuarlarını kombinlerken biraz zorluk çekiyor.

Tüm bu detayları hadi gelin hep beraber inceleyelim.

Dilerseniz sayfanın en altında bulunan ‘sonraki’ butonuna basarak yeşil kombinleri inceleyebilirsiniz.

İlk olarak yeşilin tonlarından popülerleşen, su yeşili ile hangi renkler uyar?

Yeşilden asla vazgeçemem diyenlere tüm ipuçları

yeşille uyumlu renkler
Fotoğraf Kaynak: Morhipo

Koyu yeşil ve zümrüt gibi yeşil tonlarına en yakışan renkler bej, ekru gibi açık tonlardır. Birbiri ile kombinlendiğin de göz kamaştırır. Yeşile uyumlu renkler arasında kendini gösteren asil renk olarak bilinen siyahtan başkası değildir. Siyah ve yeşil iyi birer ikilidir. Koyu yeşile uyan renkler oldukça fazladır fakat dikkatli olmanız gerekir! Açık renklerin genelde tamamı koyu yeşile uyan renklerdir.

Yeşille uyumlu renkler: Beyaz, haki, siyah, ekru…

su yeşili ile hangi renk uyar

Su yeşili ile hangi renk uyar? Su yeşiline yaz aylarında oldukça rağbet artmaktadır. Beyaz ve su yeşili birleştiğinde içinizi açacak bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda su yeşili pudra pembe, sarı, lila, mor, mavi, krem gibi renklerle de farkını gösterir. Eğer iddialı olmak isterseniz su yeşili ile çingene pembesini de kullanabilirsiniz.

Haki rengi ile uyumlu renklerden biraz bahsedelim. Haki ne renk? Haki rengine son zamanlarda asker yeşili adı da verilmektedir. Genelde kış aylarında daha çok tercih edilen haki rengi ile uyumlu renkler koyu renklerdir. Siyah ile haki en çok kullanılan kombine renkleridir. Haki rengi her tarz kıyafete yakışan bir yeşil tonudur. Haki rengi ile uyumlu renkler olarak altın sarısı rengi de seçebilirsiniz.

Fıstık yeşili ile tarzınızı yaratın

fıstık yeşili ile uyumlu renkler

Fıstık yeşili ile uyumlu renkler içinde lacivert, bordo, beyaz, turuncu renkleri sizi olduğunuzdan daha iddialı gösterecektir. Fıstık yeşilini krem rengi ile buluşturduğunuzda yaz aylarının en şık kadını siz olacaksınız.

Petrol yeşili ile uyumlu renkler arasında yeşilin açık tonlarını kullanabilirsiniz. Petrol yeşili ile açık yeşil birbiri ile uyum sağlar. Petrol yeşili ile uyumlu renkler arasında en bilineni hardal sarısıdır. Yeşilin zıt rengi olsa da gayet uyumludur. Hatta birbirini çok seven iki renk desek hiçte yanılmış sayılmayız. Petrol yeşili insanı dinlendiren ve huzur veren bir renk olması ile bilinir. Beyaz, siyah, ekru, krem, bordo renklerini de petrol yeşili ile kombinleye bilirsiniz.

Geniş renk yelpazesinden yeşile uyan renklerin neler olduğunu beraber incelemiş olduk. Kadınlar için kıyafet ve renklerin birbiri ile uyumu oldukça önemli olduğundan yeşile yakışan renkler konusunda sizi yalnız bırakmak istemedik…

Sonraki sayfaya geçerek 50’nin üzerinde yeşil kombini inceleyebilirsiniz.