,

Yeni Sezon Göbeği Açık Elbiseler

Sezonun gözdeleri…

Son zamanların moda trendi göbek dekoltesi! Çok da zarif görüntüler ortaya çıkıyor üstelik.  Özellikle gençlerin çokça tercih ettiği göbeği açık elbiseler, bin bir çeşit olarak üretiliyor ve büyük beğeni topluyor. Aslında bu kategoride yer alan elbiselerin büyük bir kısmı içi parçadan oluşuyor. Yani teorik olarak bir elbise olmuyorlar, ancak birbirini tamamlayan ve dekolteli bir elbise görünümüne sahip olan tasarımlar, göbeği açık kombinler değil göbeği açık elbiseler olarak adlandırılıyorlar. Bu tip tasarımlar her ne kadar göz kamaştırsa da, vücut tipine uygun giyinme çok daha önemli. Yani bu tip elbiseler, ne yazık ki herkeste aynı sonucu vermeyebiliyor. Özellikle ince bir vücuda sahip olanların tercih etmesi gereken tasarımlara çok sayıda örnek verebiliriz. Ancak öncelikle vereceğimiz örnekler ile size göbek dekolteli elbise giyme tüyoları vereceğiz.

vücut tipine göre giyinme

90’lı yıllarda görülen göbeği açık elbiseler, son zamanlarda günlük kıyafetlerden abiyeye her alanda karşımıza çıkıyor.

Her tür tasarımda bu tip dekolteler görebiliyoruz. Örneğin göbeği açık abiye, geçtiğimiz mezuniyet döneminde gençlerin en çok tercih ettiklerinden oldu. Büyük markaların yeni kreasyonları da bu akım yönünde hazırlandı ve yazın dikkat çeken abiye modellerinde benzer dekolteler göze çarptı. Peki, kimler göbeği açık abiye elbise giyebilir? Öncelikle, boyu kısa olanların çok da tercih etmemesi gereken modellerdir bunlar. Çünkü boyunuzu daha da kısa gösterecektir. Uzun boylularda daha dengeli görüneceği aşikâr… Diğer taraftan belli bir kilonun üzerinde olanlar, beklediği şık görünüme sahip olamayabilir. Göbek kısmında yağlanmalar olanlar yine bu tip elbiseler beklediği performansı alamayabilir. Eğer fazla zayıfsanız ve zayıflığınızdan şikâyetçiyseniz ise bu modeller tam size göre. Çünkü göbek dekoltesi sizi biraz daha dolgun gösterecek ve zayıflığınızı kamufle edecektir.

göbeği açık elbiseler
Fotoğraf Kaynak: SherriHill

Bu akımın en iyi örnekleri büyük markalarda karşımıza çıkıyor ve ne denli geniş bir çeşitliliğin olduğu da ortaya çıkıyor. Belki şaşırtıcı gelebilir ama göbeği açık elbiseler olarak kapanmıyor konu ve göbeği açık gelinlikler ile de karşılaşıyoruz. Üstelik ne kadar zarif ve şık olduğunu görünce de şaşırıyoruz. Farklı bir gelin olmak istiyorsanız ve fiziğiniz de buna müsait ise kesinlikle siz de tercih edebilirsiniz.

göbek dekolteli elbise

Göbek dekolteli elbise modellerinde ortak bir özellik daha var ki o da etek kısımlarında göze çarpıyor. Bir kere bu tip elbiseler, genellikle yüksek bel olarak tasarlandığından ayva göbeğiniz hiç problem değil. Kolayca kamufle edebilirsiniz. Diğer taraftan uzun ve uçuş uçuş bir etek tasarlandıysa, derin bir yırtmaç ile iddialı tasarımlar yaratılıyor ki, hem dikkat çekici olabilin hem de boyunuzu kesen bel detayı, dikey derin bir yırtmaç ile kırılabilsin. Buna bir alternatif olarak eteğin ön kısmının kısaltılması da söz konusu olabilir. Kısa etekli elbiselerde ise süper mini boyuna ulaşılmamalıdır. Elbisemizin ucuz bir görünüme sahip olmasını istemeyiz.

göbeği açık kombinler

Bu tip tasarımların daha günlük versiyonları ise sıradaki görselde gördüğünüz şekilde kendini gösteriyor. Bu dekolte rahatsız edici olmadığı gibi, aksine daha fazla rahatlık sağlıyor. Üstelik stil sahibi bir görünüm yaratıyor.

göbeği açık abiye

Göbeği açık olan elbiselerde, takı ve ayakkabı seçimini çok doğru yapmak gerekiyor. Çünkü zaten oldukça iddialı bir parça giymiş olacaksınız. Buna uygun bir ayakkabı seçmek de biraz zorlayıcı olabilir. Size bu konuda küçük bir tüyo verebiliriz. Eğer yerlere kadar uzanan bir elbise tercih ediyorsanız, stiletto harika bir seçim olacaktır. Bunun yanında kısa elbiseler ile de stiletto uygun olabilir ama kısa elbiseler ile burnu açık ayakkabıları da tercih etmeniz mümkün. Eğer bacak boyunuz uzun değilse, kısa elbiselerle bileği saran ayakkabıları tercih etmeyin. Bu tip modeller daha ince ve uzun bacaklı hanımlar için ideal olacaktır. Ayrıca uzun elbiseler ile de bu ayakkabılar doğru seçim olmayabilir. Bir de ince topuklu ayakkabılar son derece zarif ve seksi görünecektir. Göbeği açık kombinler yaptığınızda daha fazla dekolte vermeden, oldukça dikkat çekici olabilir, her ortamda bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Son olarak bir örnek ile yazımızı sonlandırıyoruz. Sıradaki görselimiz, iki parça olmayan göbeği açık abiye örneklerinden biri. Farklı ve özel bir tasarıma sahip olan elbise, başlı başına dikkat çekici… Hiçbir takıya ya da dikkat çekici bir ayakkabıya ihtiyaç duymuyor. Farklı olması ile bu kategoride yer alan elbiselerin en özel seçimlerinden biri. Göbeği açık elbise modelleri içerisinde çeşitlilik bu çerçevede dönse de daha çokça farklı tasarım ile karşılaşabilirsiniz ve her tasarım herkeste aynı sonucu vermez. Bu sebeple kesinlikle denemeden göbek dekolteli elbise satın almamalısınız. Bu konuda size en önemli tavsiyemiz bu!