,

Üstü Kot Altı Şifon Elbiseler Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Önemli İpucu

Denim ve kumaş elbiseler nasıl kullanılır?

Yaz veya kış fark etmeksizin elbise giymekten mi hoşlanıyorsunuz? Ya da sevdiğiniz uzun eteğinizin üzerine uyumlu bir parçaya mı ihtiyacınız var? O halde bu model elbiseler tam size göre!

üstü kot altı tül uzun elbise
Fotoğraf Kaynak: Alibaba

Üstü kot altı şifon elbise, üstü kot altı çiçekli elbise veya üstü kot altı tül elbise geçtiğimiz ilkbahar/yaz sezonunda tüm markaların vitrinlerinde yerini aldı. Bu rahat ve şık modellerden siz de bir tane mutlaka edinin.

Denim ile kumaşın uyumu

Asıl ismi denim kumaş olan kot kumaşları günlük hayatımıza girdiğinden beri rahatlıkta üstlerine yok diyebiliriz. Denim kumaş aslında dokusu nedeniyle sıkı olmasının yanında, kumaşın yapısı sebebiyle terletmeyen, teri emen ve az da olsa esnekliği sağlayan bir kumaştır. İçine eklenecek minimum düzeyde lycra ile esneme gücü artan denim kumaşlar, bu şekilde daha fit bir görünüm ve rahat bir kullanıma kavuşurlar.

üstü kot altı çiçekli elbise

Denim pamuklu kumaşının yapısı sebebiyle her türlü kumaş ile uyumlu olarak kullanılabilir. Örneğin üstü kot altı kumaş elbise bu sebeple oldukça kullanışlı ve şık seçenekler arasındadır. Özellikle tesettür giyiminde karşımıza çıkan bu modeller üstü kot altı viscon elbise olarak da her mevsim tercih edilebilir.

Kot ile kullanılacak kumaş seçimleri

Kot, birlikte kullanıldığı kumaşa göre bir tarza bürünen bir kumaştır. Mesela üstü kot altı şifon elbise denim ile birlikte kullanıldığı için kumaşın zarafeti kendini gösterir.  Aynı şekilde bir üstü kot altı tül elbise giydiğinizde tülün uçuşan yapısı kot sayesinde ön plana çıkar ve spor şıklığı bu şekilde yansıtmış olursunuz. Kapalı kadınlar genelde bu tür elbiseleri günlük kullanım için tercih edip, aksesuar ve ayakkabıları ile zenginleştirirler.

üstü kot altı şifon elbiseler
Fotoğraf Kaynak: Sevinç Giyim

Bir davete giyeceğiniz üstü kot altı tül uzun elbise, uzun tülü sebebiyle atmosfere uyum sağlamanızı sağlarken; jean kumaşı sayesinde tarzınızı konuşturmanıza yardımcı olacak. Kumaşın kot ile birlikte kullanılması sayesinde hem tek parça bir elbise ile pratik bir hazırlık süreciniz olacak; hem de iki farklı havası olan parçayı bir araya getirmiş olacaksınız.

Örneğin bahar aylarında giyeceğiniz üstü kot altı çiçekli elbise uçuşan yapısı sebebiyle mevsime uyum sağlamanızı sağlayacak. Aynı zamanda sizi aniden ortaya çıkacak hafif rüzgarlara karşı koruyacak olan üst kısmı ile de her daim hazırlıklı olmanıza da yardımcı olacak.

Denim Kumaş Elbise
Fotoğraf Kaynak: Aliexpress

Kot altı kumaş elbiseler nasıl kullanılır?

Üstü kot altı şifon elbiseler, özellikle bahar aylarında kadınların sıkça tercih ettiği modellerden. Tüm modellerinde üstü kot altı kumaş elbise bulunan koleksiyonlar da en çok tercih edilen parçalardan. Peki nasıl kullanmalı?

Elbisenizin kesim ve modeline göre belirlenecek olan kullanım şekli, aksesuar, ayakkabı ve çantanız ile de kendini gösterecek. Üstü kot altı çiçekli elbise tek başına, yalnızca sade bir aksesuarlar kullanılabilecekken; üstü kot altı tül elbise beline takacağınız kalın bir kemerle kullanılabilir.

Üstü Kot Altı Viscon Elbise

İster kalın bir kemer, ister ince bir kemerle kombinleyin, elbisenizin ortaya çıkması gereken detaylarını mutlaka ön plana çıkarın. Tüm üstü kot altı kumaş elbise modelleri, desenleri ve sizin ekleyeceğiniz aksesuarlara göre tarzınızı yansıtmanızı sağlayacaktır.

Üstü Kot Altı Tül Elbise