, ,

Sırtı Açık Elbise İçin Saç Modelleri

Elbise dekoltelerinin belki de en zarifi, en göz alıcısı ve en eleganıdır sırt dekolteleri. Hem güzel bir dekolteyle tarzınızı yansıtırsınız; hem de elbisenizin modelinin çok daha ön planda olmasını sağlarsınız. Sırt dekolteli, sırtı açık elbise için saç modelleri ise her kadının ihtiyacı olan detaylardandır.

söz için saç modelleri

Elbisenizin En Büyük Destekçisi: Saç Modeliniz

Sırt dekolteli bir elbiseniz varsa ilk yapmanız gereken ona gölge düşürmeyecek bir saç modeli bulmak. Zira sırt dekolteli elbiseye saç modelleri bir yandan oldukça fazla iken; bir yandan da elbisenizi ön plana çıkarması gerektiği için oldukça sınırlıdır.

Sırt dekolteli elbise için saç modelleri arasında en çok bulunanlar elbette ki topuzlardır. Balerin topuzları, dağınık topuzlar, yüksek topuzlar, vb. her biri sırtı açık elbiseye topuz modelleri arasında sayılabilir. Klasik bir tarzınız varsa, risk almaktan çekiniyor ve şıklığınız garanti olsun istiyorsanız elbisenizi bir topuz ile tamamlayın deriz.

nişan için saç modelleri

Dağınık topuzlarla zorlama şıklıktan uzak durun

Sırt dekolteli elbise için saç modelleri arasından en çok rağbet gören modeller arasında dağınık veya diğer ismiyle gevşek model topuzlar yer alır. Bu modeller, sırt dekolteli elbiselerde doğal görünümü yakalamak için idealdır.

Bu topuzlar yapılırken tamamen doğal olmasına özen gösterildiği için sırtı açık elbise için saç modelleri ararken mutlaka denemeniz gereken modellerdendir. Özen gösterilmemiş gibi bir hava veren bu topuzlar özellikle sarı ve küllü sarı renkli saçlarda kendini daha iyi gösterir. 

Bunun yanında yazın gideceğiniz bir davette giymek üzere aldığınız kloş veya şifon bir elbiseniz varsa, mutlaka dağınık bir topuzla doğal ve sade görünümünüzü de pekiştirmelisiniz.

abiye saç modelleri

Keskin ve marjinal desenli elbiseler için

Eğer tamamen tarzınızı yansıtan, marjinal ve belki keskin hatlara sahip bir elbise giyecekseniz; bu sırt dekolteli elbise için saç modelleri arasında sıkı, yani balerin topuzunu mutlaka deneyin deriz. Saçlarınızın sımsıkı toplanmış ve sade bir görünüme sahip olması dikkatlerin elbisenizde ve yüzünüzde olması demektir. Bu da ağır ve elegan şıklığınızın herkes tarafından görülmesi anlamına gelir.

abiye üstü saç modelleri

Hangi durumlarda saçlarımızı açabiliriz?

Eğer sırt dekoltesi bulunan elbisemizin tarzı biraz daha romantik, daha naif ise; bu elbise için salık saçları kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Sırt dekolteli elbiseye saç modelleri arasından seçim yaparken dekoltenizin ve elbisenizin nasıl olduğu, vücut hatlarınızı ne oranda ortaya çıkardığı işte burada önem kazanıyor.

Zarif ve romantik, ama özellikle açık renkte bir elbiseniz veya tuvaletiniz varsa; saçlarınızı açık bırakmayı deneyebilirsiniz. İster omzunuzun üzerinden önünüze alın, ister bir kısmının sırtınızdan dökülmesini sağlayın. Açık bıraktığınız saçlarınız size çok daha rahat ve doğal bir görünüm kazandıracaktır.

sırtı açık abiye için saç modelleri

At kuyruğu veya örgülü modeller

Özellikle örgü modelleriyle birlikte kullanılan sırtı açık elbise için saç modelleri, çiçekli ve gündüz kullanıma uygun elbiseler için birebirdir. At kuyruğu yapacak ve uç kısmını omzunuza koyacak kadar uzun bir saçınız varsa bu modeli de bir düğün veya davette kullanabilirsiniz.

Sırt dekolteli elbise için saç modelleri arasından seçim yapmak sizi zorlamayacak. Yüz hatlarınız, elbisenizin dikimi ve vücudunuzun yapısını bildikten sonra karar vermek çok kolay.

v yaka elbise için saç modelleri