,

Erkeklerin İmajını Değiştiren Sakal Modelleri

Erkekler arasında gündemden düşmeyen konuların başında gelen sakal modelleri, bayların kişiliklerinin ve zevklerinin tüyosunu veren bir ipucu niteliğinde. Hatta bu büyük ipucu, erkekler aleminin hem dış hem de iç dünyasındaki özgüvenin yapı taşıdır da denebilecek mahiyette.

sakal modelleri
Fotoğraf Kaynak: Stock Snap

Erkekler,  günbegün hatta anbean günümüz iletişim unsurlarıyla keşfedilen ve paylaşılan, devamlı olarak farklılık gösteren sakal modelleriyle, değişen moda konseptine oldukça başarılı bir şekilde ayak uyduruyor. Yüz şekline, tarza ve zevke uygun yapılmış bir sakal modeli tercihi, kişiye daima göze çarpan bir görünüş sağlayabilme gücüne sahip. Estetik görünüm konusunda bu denli belirleyici bir unsur olan sakal konusunda altı çizilmesi gereken başlıca yer şudur ki; önemli olan rastgele sakal bırakmak değil, sakal modelleri arasından yüze ve tarza en yakışanı seçebilmek. İşte bu içeriğimiz, kendine en uygun sakal modelini arayan ve en iyi modeli bulduğunu düşündüğü halde daha iyisini aramaktan asla vazgeçmeyen baylarımız için kılavuz niteliğinde.

Yüz yapınıza göre model seçin!

seyrek sakal modelleri

En uygun sakal modelini belirlemedeki ilk aşama, yüz tipinin doğru analizidir. Oval şeklinde bir yüze sahip baylar, arzu ettikleri her sakal çeşidini kullanma şansına sahipken, uzun veya üçgen bir yüz şekline sahip erkeklerin daha seçici davranması gerek. Bu yüz şekillerinde dolgun bir sakal modelinin tercih edilmesi hem ifadeleri yumuşatacak hem de çeneyi olduğundan daha ufak gösterecektir.

Dolgun yanakları sakal hilesiyle küçültmek mümkün

top sakal modelleri

Yanaklarınızın dolgunluğundan mı şikayetçisiniz? Hafif ve dağınık bir sakal modeli sayesinde yüzünüzü daha sivri gösterebilirsiniz. Yanak kısmında seyreltilmiş, çenede yoğunlaşan bir sakal stili, dağınık saçlarınızla da birleşince gölgeleme sayesinde çenenizi uzun gösterecektir.

Hafif sakal, her yüz tipine uygun

kısa saç uzun sakal

Kumrala, sarışına, yuvarlak yüze, uzun yüze, klasik tarza, spor tarza, kısacası her koşula uygun olabilen bu modelle ilgiyi üzerinizde toplamanız kaçınılmaz.

Popülerliğini daima koruyan; kirli sakal

kirli sakal modelleri

Erkeklerin favori sakal modellerinden olan kirli sakal, düz ve ince yüz yapısına sahip kişilerce tercih edilmeli. Seyrek sakallılara önerilmeyen bu modelde saçların kısa tutulması, görünümü daha da güzelleşmesini sağlayacaktır.

Topsakal, namıdiğer keçisakal

sakal şekilleri

Erkekler arasında sıkça tercih edilen bir diğer sakal modeli de top sakal. Top sakal kullanmayı düşünen beylerin çene yapısının ve kaşlarının uygunluğuna dikkat etmeleri gerekiyor.

En doğal sakal modelleri; uzun sakal, kabasakal

uzun sakal modelleri

Yüzün bütününü kaplayan, yoğun ve dağınık görünümlü bir modeldir. Doğallıktan yana olan ve olgun görünmek isteyen geniş omuzlular için en doğru tercihtir denebilir.