, ,

Yeni Başlayanlar İçin: Maksi Etek Modelleri ve Maksi Elbise Modelleri

Bahar Aylarında Gardıropların Vazgeçilmezi

Maksi boy etek ve elbiseler sezonun en hit parçalarından biri. Rahat, salaş, şık ve serin olması sebebiyle gündüz ve gece şıklığında çok tercih edilen kıyafet ritüellerinden biri haline geldi. Her tarza ve etkinliğe uyum sağlayan maksi boy elbise modelleri; plajlarda, günlük hayatta ve gece bir davete veya bir partiye gidileceği zaman kolayca giyilebilecek tek parça elbiseler olarak şık ve pratikliği bir arada sunuyor. Maksi boy etekler de aynı şekilde kişinin kendisine uygun tarzı yakalayabilmesi açısından tüm hanımlara hitap eden kombin çeşitliliğiyle hayran bırakan parçalardan biri olmayı başarıyor. Maksi etek modelleri ve yine trend olan diğer bir parça maksi elbise modelleri ile ilgili kombin önerileri için hazır olun!

Maksi etek modelleri

Öncelikle maksi boy eteklerin kısa – uzun, zayıf – şişman her kadının rahatlıkla ve bazı küçük tüyolarla giyebileceği moda parçalarından biri olduğunu söylemek gerekiyor. Dış görünüşü sorun etmeyen ve her askıya uyum sağlayan maksi boy etek, bu yönüyle işlevsel bir kıyafet haline geliyor.

Maksi boy etek ve jean kombini

maksi etek modelleri

Maksi etek kombinleri her tarza kolayca uyum sağlıyor. Maksi etekler ve Jean kumaşlar yan yana geldiğinde salaş bir görüntüyle hanımları olduğundan daha şık gösteriyor.

Maksi etek & gömlek uyumu

maksi etek kombinleri

Maksi boy etek ve gömlekler bir araya geldiğinde fazlasıyla şık ve modern bir görüntü oluşturuyor. Hanımlar, hem şık hem de gündelik bir görüntü elde etmek istiyorlarsa maksi etekleri gömlekler ile kombinleyerek bu görüntüyü elde edebilirler. İş hayatında maksi etek giymeyi isteyenler için özellikle gömlekle yapılan kombinler ortama uygun bir şıklık kazandırıyor.

Maksi boy & salaş t-shirt’ler kombini

maksi boy etek

Maksi etek kombinleri daha çok gün içinde tercih edildiğinden genellikle salaş t-shirtler veya atletler ile kombinleniyor. Düz renk etekler için renkli, geometrik desenleri olan modern baskılı t-shirtler öneriliyorken renkli, çiçekli hareketli etekler için tam tersi sade düz renk basic t-shirtler giyilmesi öneriliyor. Dengeli ve uyumlu bir şıklık için renk ve desen detayları önem teşkil ediyor.

Maksi elbise kombinleri

maksi elbise kombinleri

Kombin yaparken en riskli olan parçalar etek-bluz, pantolon-gömlek gibi iki parça halinde oluşturulması gereken kombinlerdir. En kolayı ise elbiselerdir. Maksi elbise modelleri için kombin yapmak rahat ve pratik. Maksi elbise kombinleri yaparken dikkat edilmesi gereken tek şey aksesuarlardır. Kolye, küpe, bilezik, çanta ve kemer gibi aksesuarlar maksi elbise kombinleri için tamamlayıcı detaylardır.

Çok hareketli bir kıyafete çok fazla takıp takıştırma boğucu bir görüntü sağlar, bu sebeple fazla desenli, hareketli maksi elbiselerde aksesuarları sade tutmak gerekiyor. Düz renk elbiselerde ise aksesuarı dengeli bir şekilde ayarlayarak elbiseye hareket kazandırılmalıdır. Şık bir davete veya yemeğe giderken portföy çantalar, gündelik şıklık için ise yine küçük fakat zincir sapı olan uzun çantalar tercih edilmeli. Maksi etek kombinleri ve maksi elbise kombinleri yaparken ayakkabı seçimi de önemli rol oynar. Ayakkabının elbiseye göre seçilmesi önemli. Gündelik bir elbiseye şık bir ayakkabı fazla kaçacağı gibi şık bir elbiseye gündelik, kötü bir ayakkabı fazla sade olacaktır.