,

Kumral Tene Hangi Saç Rengi Yakışır

Kumrallara özel saç rengi tüyoları

Biraz açık tenli olunca “sarışın”, biraz koyu olunca da “esmer” denerek üzülen, spektrumun iki ucu arasında en güzel yere konuşlanmış olmasına karşın diğer uçlardaki kimselerin, kollarından bir sağa bir de sola çekiştirip yıprattığı buğday tenli tatlı insana ne denir? Cevap veriyoruz: Kumral.

kumrallara sac rengi onerileri

Peki, kumral tene hangi saç rengi yakışır? İşte, cevaplar…

kumral saç renkleri
Fotoğraf Kaynak: Saç Rengi

Kumrallar ki denge insanıdırlar, girdikleri ortama ahenk ve istikrar getirirler. Şanslıdırlar, hemen hemen tüm saç renkleri tenleriyle uyum sağlar. Bu yüzden, “kumrala hangi saç rengi yakışır?” sorusunun tek bir cevabı yoktur. O zaman gelin, bu soruya verilebilecek farklı yanıtlara birlikte göz atalım:

  • Ten rengi, saç rengi belirlerken baz alınacak ilk ve en önemli şeydir. Bu durum, her renkteki saç için geçerlidir. Dolayısıyla kumrallar da, her ne kadar bu konuda en şanslı grup da olsalar, saç renklerini belirlerken sarışın ve esmerler kadar dikkatli olmalıdırlar.

kumral tene hangi saç rengi yakışır

  • Kumrallara yakışan saç renkleri, fındık kabuğu, karamel, kahve tonları, sarı tonları, siyah ve kızıl olarak sıralanabilir. Bu renk gruplarının elbette birçok tonu vardır. Kumrallar, bu renkleri kendi tenlerinin açıklık ve koyuluğunu gözeterek seçebilirler.

kumrala hangi saç rengi yakışır

  • Saçını sarı tonlarında görmek isteyen kumrallar, bal köpüğünü, kum sarısını, kül sarısını ve koyu altın tonlarını deneyebilir. Bu renkler, açık tenli kumrallar için daha uygundur. Biraz daha koyu renkli bir kumrallarda, platin renk de hoş durabilir.

kumrallara yakışan saç renkleri

  • Saçını kızıl tonlarına boyamak isteyen kumrallar ise, bordomsu koyu kızılları ve bakır kızılları rahatlıkla kullanabilir.

kumral tene hangi saç rengi gider

“Kumral tene hangi saç rengi gider?” sorusunun cevabını verdik ama peki kumralların kaçınması gereken renkler nelerdir?

kumral saç rengi kimlere yakışır

  • Kumrallara saçlarında kullanmalarını çok önermediğimiz tek renk, düz standart bir kahverengi. Uyarıyoruz; bu renk ten renginize yakın olduğundan, saçlarınızın cansız görünmesine sebep olabilir. Havanızdan ve ışıltınızdan ödün vermek istemiyorsanız, kahve tonlarından açık ya da koyu olanları tercih etmelisiniz.

kumralların saç rengine göre topuz modeli

  • Kumrallar sıra dışı olmak istediklerinde, mavi tonlarını da tercih edebilir. Özellikle mavi-siyah ve mavi-kül tonlar, kumral tene çok yakışacaktır. Bu saç rengi, uygun bir makyajla bir kumralın harika görünmesini sağlayabilir. Hele bir de yaz ayları gelip de bronzlaştıklarında, kumral tenliler bu saç rengini diğer tüm ten renklerine göre daha iyi taşıyacaktır.

kumrallara sıra dışı saç renkleri