,

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

En son trend saç renkleri…

Her kadının kendine has güzellikleri vardır. Güzelliğine güzellik katacak bu özellikleri doğru bir şekilde ortaya çıkarması gerekir. Ten rengini ve vücudunu avantaja çevirmek kendi elindedir. Bunun için doğru seçimler yapması yeterlidir. Kendini bilen ve tanıyan bir kadın istediği elit görünüşe kolaylıkla ulaşır. Kadınlar her zaman giyime, makyaja, bakıma kısacası dış görünüşe çok önem verir. Bir kadının vücudunu tamamlayan şey ise kesinlikle saçlarıdır. Kadın için saçlar; her şeyi tamamlayan ve havasını değiştiren bir aksesuardır. Saçın rengi ile ten uyumu bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bugün ise çok tercih edilen kumral saç rengi kimlere yakışır kimlere yakışmaz konusunu ele alacağız.

Kumral saç rengi kimlere yakışır?

kumral saç rengi kimlere yakışır
Fotoğraf Kaynak: Kadın Blog

Kumral saç rengi kimlere yakışır konusu doğru ten ve saç rengi seçiminde kadınlara yol gösterecektir. Günümüzdeki kadınlar birçok saç rengi olmasına rağmen kumral saç boyalarını daha çok tercih ederler. Hala güncelliğini yitirmeyen ve moda olan kumral saçlar açık kumral ve koyu kumral rengi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kumral saç rengi kimlere yakışır sorusuna gelecek olursak hem esmer her sarışın hem de beyaz tenli kadınlara kumral saç rengi yakışarak doğal bir görüntü vermektedir. Ancak pembeye çalan bebeksi bir ten rengine kumral saçın daha çok yakıştığı yadsınamaz bir gerçektir. Beyaz bir tene sahipseniz koyu kumral, esmer bir tene sahipseniz açık kumral rengini kullanabilirsiniz.

Kumral saç rengi

koyu kumral saç rengi kimlere yakışır

Yazının başında da belirttiğimiz gibi kumral saç rengi kimlere yakışır konusunda bilgiler vereceğimizi söylemiştik. Şimdi bu bilgiler ışığında kumral saç rengi nasıldır sorusuna cevap verelim. Öncelikle kumral saç rengi sarıdan koyu ve kahvenin en açık tonundan meydana gelmektedir. Sarı saçları tercih etmeyen kadınlar içerisinde kahve tonunun da olduğu kumral saç rengine yönelir. Yüz renginize göre kumral saç renk tonunu seçmelisiniz.

Küllü kumral saç rengi

küllü kumral kimlere yakışır

2016 yılının en moda saç renkleri arasında küllü kumral saç rengi de vardır. Küllü saç rengi çekici ve hoş bir görüntü sunması sebebiyle kadınlar arasında rağbet gören bir renktir. Gösterişten uzak sadelik ve doğallıktan yana olan kadınların tercih ettiği bir renktir. Küllü kumral saç rengi kimlere yakışır diye soracak olursanız ise buğday tenli kadınlara bu renk çok yakışır. Sıcak tonlu makyaj ve küllü kumral bir saç rengi bütünleşerek hoş bir görünüm kazandırır. Uzun ve düz saç modellerinde küllü kumral rengi çok daha öne çıkmaktadır.