,

Şıkır Şıkırr! Küçük Altınlı Bileklik Modelleri

Altın, geçmişte medeniyetler için ne kadar önemli olduysa halen o kadar önemlidir. Takıların bir vazgeçilmezi olan ve şıklığını da ortaya çıkaran altın, bazen sadece rengi ile pek çok aksesuarda karşımıza çıkarken bazen de mücevherlerin bir parçası olarak kombinlerimizi tamamlıyor. Küçük altınlı bileklik modelleri ise hem gelenekselliği olan, hem etnik bir duruşa sahip, hem de kadınların maddi yatırım aracı olarak gördüğü bir aksesuar. Çok fazla işlevi var değil mi? Basit bir takı değil kısacası. Gösterişin, şıklığın hatta zenginliğin göstergesi olma özelliğini bugün de sürdürüyor… Peki, hep birlikte bakalım şimdi küçük altınlı bileklikler hakkında neler bilmemiz gerekiyor?

Küçük altınlı bileklik modelleri

küçük altınlı bileklik modelleri

Küçük altınlı bileklikler, çokça model çeşitliliğine sahip. Bu daha çok bilek ölçüsüne göre şekilleniyor. Bir de fiyat belirleyici oluyor tabi. İnce bilekli hanımlar için en fazla 3 altınlı bileklikler uygun olabiliyor. Kalın bilekler için de 5 – 6 altınlı modellere kadar çokça seçenek mevcut. Ayrıca zirkon, pırlanta ve benzeri göz alıcı taşlar bu tip tasarımları süslüyor. İnce işçilikli altın desenler ise eşsiz olmalarını sağlıyor. Geleneksel işlemelerimiz bu eşsiz olma özelliğinin temel sebebi. Yani birbirinden farklı ve göz alıcı altın işlemeleri, bu tip aksesuarların en önemli ve dikkat çekici detayı olarak karşımıza çıkıyor. Kısacası tasarımların eşsiz olmalarını sağlıyor. Bir de bileklik modellerine ek olarak küçük altınlı bilezik modelleri de karşımıza çıkmakta. Bu tip modeller ise adı üzerinde, bir bileklik gibi zincirden oluşmaz ve bir daire olarak bileğinizi sarar. Bilezik söz konusu olduğunda daha fazla altın sayısına ulaşan farklı tasarımlar ile karşılaşmak mümkün. Bileğiniz ölçüsünde dizilmiş altınlar estetik bir görüntü oluşturabilir.

küçük altınlı bileklikler

Küçük altınlı bileklik, halk arasında küçük altın olarak adlandırılan çeyrek altınların yer aldığı bir çerçeve şeklindedir. Altınlar, bu çerçeve içerisine yerleştirilir. Sayısı da modele göre değişim gösterebiliyor. Altın sayısı ve model dışında bir de bileklik mi bilezik mi istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu tür takılar, altın seven hanımlar için farklı bir alternatif sunuyor. Hem aksesuar hem de yatırım anlamı taşımakta. Genellikle mücevherlerin, yatırımlık değeri olmadığından yakınılır. Bu tip küçük altınlı bileklikler, bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Küçük altınlı bileklik alırken bunlara dikkat edin!

küçük altınlı bileklik

Küçük altınlı bileklik alırken, en önemli unsur modelin güzelliği ya da değerinden ziyade bileğinize uygunluğudur. Eğer ince bilekleriniz varsa, 5 – 6 altını olan modeller sizin için uygun olmayabilir. Bu tip modellerin bileğinize uygun şekle getirilmesi pek de mümkün değil gibi. Çünkü bu altın sayısı, minimumu belli olan ölçülerde bir bileklik ortaya çıkaracaktır. Diğer çeşitler ise ince bileklerde son derece güzel durabilir.

Bir çerçeve şeklinde olan tasarımlar, taşlar, işlemeler ile daha göz alıcı hale getiriliyor. İstediğiniz ihtişama göre taşlı modelleri tercih edebilirsiniz. Hatta daha dikkat çekici bir görünüm istiyorsanız, küçük altınlı bilezik çeşitlerini tercih etmenizde fayda var. Çok daha şık ve çok daha dikkat çekici olacaktır.

Diğer taraftan önemli bir nokta altının ayarıdır. Küçük altınlar ile aynı ayara sahip olan bileklik, ideal güzelliğe sahip olur. Ayarı daha düşük olursa, görüntüde sıkıntılar olabilir. Renk tonu farkları ortaya çıkabilir. Bu da şüphesiz ki değer düşürücü ve istenmeyen bir durumdur. Kalitesiz hatta sahte bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bu sebeple dikkat edilmesi gereken önemli bir detay olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak küçük altınlı bilezik seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de şüphesiz ki tasarım olacak. Tasarım elbette ki zevk ve tercihlere bağlı olarak şekillenir. Ancak takıyı nerede kullanacağınıza göre tasarıma karar vermek daha doğru olur. Nihayetinde günlük kullanım için, taşlarla, işlemelerle bezeli geniş ve bol altınlı bir model çok da uygun olmayacaktır. Bu tür modeller daha çok özel günlerde, cemiyetlerde kullanmanız önerilir.

küçük altınlı bilezikler