, ,

Kısa Saçlı Kadınlar Nasıl Giyinmeli, Ne Giyinmeli?

Eğer saçınız da tarzınıza uygun bir şekilde ise, kısa modelleri tercih ediyorsanız; giyiminizin de tarzınıza ayak uydurur olduğundan emin olmanız gerekir. Kısa saçlı kadınlar ne giyinmeli diye düşünmek zamanınızı alıyorsa; yüz şekliniz ve vücut tipinize neyin daha yakışacağını kara kara düşünüyorsanız yazımız tam size göre. Kısa saçlı kadınlar nasıl giyinmeli cevabını yazımızda bulacaksınız.

kısa saçlı kadınlar nasıl giyinmeli

Saçınızı kestirmeye karar verdiniz veya uzun zamandır kısa olan saçınıza hangi tarz kıyafetlerin yakıştığını daha iyi öğrenmek ve uygulamak istiyorsunuz. Kısa saçlı kadınlar nasıl giyinmeli biliyorsunuz; ama kimi zaman ne giymeli sorusuyla saatleriniz dolap karşısında geçiyor.

Yüz ve boyun şeklinizi tanıyın

Kısa saça sevdalısınız; ama yüzünüze yakışıp yakışmadığını bilmiyorsunuz. Hemen kuaförünüze gidip yüz ve boyun şeklinizle kısa saçın uyumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yüzünü kalp, kare, üçgen veya elmas olabilir. Bu şekiller yüzünüzün kemik yapısı ile birebir ilgilidir. Yüz şeklinize uygun kesilecek olan kısa saçınız, kısa saçlı kadınlar ne giyinmeli sorunuzun da cevabının ilk adımı olacak aslında.

maskülen giyim

Eğer uzun boyunlu biriyseniz ve kısacık kestirdiğiniz saçlarınıza uygun bir parça arıyorsanız balıkçı kazaklar tam sizlik! Hem tarzınızı maskülen yapabilecek, hem de uzun boynunuzu ortaya çıkarmanızı sağlayacak bu modeller, saç renginize göre de farklı bir havaya bürünecek. Kısa saçlı kadınlar ne giyinmeli dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerden olmayan balıkçı kazaklar, aslında hem boyu uzun göstermekte, hem de saç modelinizi ortaya çıkarmakta birebir.

V yakaların gizemi

Günlük kullanacağınız V yaka bluz veya klasik gömlekler, hem boyunuzu uzun gösterecek, hem de rahat kullanımınıza yardımcı olacaktır. V yakanın göğüsleri küçük göstermek gibi bir özeliği daha olması sebebiyle böyle bir ihtiyacınız varsa ayrıca kullanmanızı öneriyoruz.

Dik yaka gömlekler ve dilerseniz boynunuza takacağınız minik ve zarif bir kolye sayesinde kısa saç modeliniz daha da ön plana çıkacak. Saç modelinize ve saç renginize bağlı olarak belirlenecek olan gömlek seçiminiz, ister hakim yaka, ister İtalyan yaka olsun, kısa saçla açıkta kalacak boynunuza çok yakışacaktır.

kısa saçlılar nasıl giyinmeli

Kısa saçın maskülen havasını yaşatın

Kısa saç çoğu zaman kadına maskülen bir hava verir; bu da tarzınızı buna göre şekillendirmenize yardımcı olabilir. İster askıyla kullanın, ister sert hatlı parçalarla kombinleyin, her tarz size ve saçınıza farklı bir duruş verecektir.

Straplez modeller biçilmiş kaftan

Kısa saçlı kadınlar nasıl giyinmeli denilince akla ilk önce o gelir; straplez modelli elbiseler. Boyun ve göğüs bölgenizi açıkta bırakan bu modeller, saçınıza özel bir günde vereceğiniz havalı model ile daha da şık duracaktır.

Aksesuarlarınız, varsa dövmeniz ve elbet duruşunuzla birlikte elegan duruşunuzu pekiştirecek olan bu model elbiseler, gündüz ve gece kullanım için oldukça pratik çözümler de sunar.

kısa saçlı kadınlar ne giyinmeli

Kısa saçlı kadınlar ne giyinmeli diye düşünüp dert etmeyin. Önemli olan aynada kendinize bakarken kendinizi iyi hissetmeniz ve elbette bunu dışarıya yansıtmanız.

Değişik tarzda kısa saç modelleri için, Ünlülerin ilham veren kısa saç modelleri yazımıza gözatabilirsiniz.

kısa saçlılar ne giymeli