, ,

Kısa Boylu Erkekler İçin Saç Modelleri

Bir saç kesimi, aslında tahmin ettiğimizden çok daha fazla etkiye sahiptir. İlk kez karşılaştığımız, ilk kez tanıştığımız birini gördüğümüz an bizi etkileyen detaylardan birinin de saç kesimi, saç boyu olduğunu çok da anlayamayız. Fakat kişinin yüz yapısıyla uyumu, ifadesini şekillendirmesi gibi konularda bir faktör olması nedeniyle saç kesiminin oldukça önemli bir yeri vardır.

erkekler için saç modelleri 2017

Saç modeli kadınlarda farklı bir etki yaratırken erkeklerde de sandığımızdan farklı etkiler bırakır. Uzun boylu, iri yapılı bir erkekte gördüğümüz ve beğendiğimiz bir modeli, kısa boylu ve ince yapılı bir erkekte gördüğümüzde beğenmeyebiliriz. Aynı şekilde kısa boylu bir erkeğe yakışan bir model, uzun boylu bir erkekte kendini göstermeyebilir.

kısa boylu erkeklere nasıl saç yakışır
Fotoğraf Kaynak: Haircutinspiration

Kısa boylu erkek saç modelleri için modern örnekler

Dikkatleri saçınıza çekmek ve tarzınızı konuşturmak istiyorsanız bu modeller tam size göre. Hem farklı ve alternatif bir hava yaratabilir, hem de dikkatleri saçınıza çekerek görenlere boyunuzun çok da önemli olmadığını hatırlatabilirsiniz.

Dikkatlerin bu modern kesim saç modelinizde olacağı yerde, giyiminizi de sade ve gösterişsiz tutarsanız, istediğiniz görünümü yakalamanız mümkün.

kısa boylu erkekler için saç modelleri
Fotoğraf Kaynak: thefashionformen

Yüz tipinize uygun saç modelini bulun

Önceliğiniz her zaman size ve yüz şeklinize yakışacak bir model olmalı. Saç modeliniz hem sizi yansıtmalı, yanlış bir tarz yansıtmanıza engel olmalı; hem de amacınıza uygun olmalı. Üst kısmı şekillendirilmiş ve dikilmiş saçlar sizi uzun göstermek için kısa boylu erkek saç modelleri arasında uygun olabilecekken, yüz şeklinize uyumlu olmayabilir. Bunun için öncelikle kendinize yakışacak modeli bulun; ister bir arkadaşınızdan destek alın, ister kuaförünüzden.

yüz şekline göre saç modeli
Fotoğraf Kaynak: Haircutinspiration

Uzun ve topuz yapılmış saçlar

Kısa boylu erkek saç modelleri arasından seçim yaparken uzun modelleri elememenizi öneririz. Zira uzun ama toplanan saçlar ufak bir illüzyon ile baş kısmınıza dikkatleri çekecek, boyunuzun ön planda olmasını engelleyecektir.

erkeklere nasıl saç yakışır
Fotoğraf Kaynak: Blogspot

Dalgalı saçlara sahipseniz

Her erkeğin hayalini kurduğu iri dalgalı saçlara sahipseniz çok da bir şey yapmanıza gerek olmayacak. Hafif kirli bir sakal ile 4-5 numara keseceğiniz saçınız gözleri tekrar üzerinize çekmek için yeterli olacak.

kısa boylu erkek saç modelleri
Fotoğraf Kaynak: Theidleman
kıvırcık saç erkek
Fotoğraf Kaynak: Theidleman