, ,

Kısa Boylu Erkekler İçin Altın Değerinde 4 Giyim Önerisi

Kısa Boylu Erkek Giyim Tarzı

Kısa boylu insanlar nasıl giyinmeli diye araştırmaya başladıysanız, birkaç bilinen tüyo dışında pratik çözümlere de ihtiyacınız var demektir. Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz birkaç önemli detayı sizin için derledik. Eğer kısa boylu erkek giyim konusunda soru işaretleriniz varsa yazımızı okumaya başlamanızı tavsiye ederiz.

kısa boylu erkekler için ayakkabı
Fotoğraf Kaynak: Huffington Post

Özellikle moda akımları ve günlük trendlerle birlikte oldukça farklı uçlarda gördüğümüz tarzlar, kimi zaman yakışıp yakışmadığına bakmadan aldığımız parçalar haline dönüşüyor. Vücut tipimizi göz önüne almadan yaptığımız seçimler, bazen bizi sonuçta mutsuz etme noktasına geliyor. İşte sunduğumuz öneriler sayesinde, erkeklerin birkaç ufak dokunuşla olduklarından uzun görünmelerini sağlayacağız.

kısa boylu erkek giyim tarzı
Fotoğraf Kaynak: Always Fashion

Tek renk takım elbiseler giyin

Kısa boylu erkek giyim tarzı olarak hangi tarzı benimsemiş olursa olsun, bacakları ince gösteren pantolon modelleri ile kombinlediği tek renk bir suiti rahatlıkla taşıyacaktır. Vücuda oturan bir ceket, gömlek ve pantolon sayesinde ufak bir göz yanılması yaşanmasına yol açacaktır. Kısa boylu erkek takım elbise giydiğinde nasıl ince ve uzun görünür diye merak ediyorsanız hemen tek renk bir suit alıp dolabınızın vazgeçilmez parçaları arasına ekleyin.

Üstelik kısa boylu erkeklere tavsiyeler verirken aklınızdan çıkarmamanız gereken konulardan biri olarak da tek renk suit, trend görünmeyi de sağlayacak, bir taşla iki kuş vurmanıza neden olacaktır.

kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymeli
Fotoğraf Kaynak: Braun Hamburg

Dikine çizgilerden vazgeçmeyin

Özellikle üst giyimin üzerinde durulması gereken kısa boylu erkek giyim, dikine çizgilerle her daim daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Dikine çizgiler hem boynunuzu ve boyunuzu uzun gösterecek, hem de ufak da olsa kilo probleminiz varsa kamufle etmenizi sağlayacaktır. Bu giyim tarzı aynı zamanda kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymeli sorusuna da ışık tutacaktır. Pantolonlarını da bu tarz seçen erkekler, kısa boylu erkeklere tavsiyeler verme ihtiyacını bir nebze de olsa azaltacaktır.

bacakları ince gösteren pantolon modelleri
Fotoğraf Kaynak: Stiladam

Kısa boylu erkek giyim tarzı için şart: Sadelik

Günümüzün artık en önemli stiller tüyolarından biri sadelik. Kısa boylu erkek takım elbise aradığınızda dahi ilk karşılaşacağınız modeller sade olanlar oluyor. Bu da sadeliği erkekler için vazgeçilmez kılıyor. Eğer cevabını aradığınız soru kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymeli sorusuysa, sade bir renk veya kendinden desenli bir pantolon ile oldukça şık bir görünüm sağlayabileceğinizi bilmelisiniz. Diğer tüm aksesuarlarınızda da yansıtacağınız sade ve elegan tarz, dikkatlerin yüzünüzde yoğunlaşmasını sağlayacaktır.

kısa boylu erkek takım elbise
Fotoğraf Kaynak: Blogspot

Vücuda oturan üstler

Gömlek ve tişört seçerken vücuda oturan tarzda olanlardan tercih etmek, kısa boylu erkek giyim tarzı için olmazsa olmazların başında geliyor. Zira bu modeller, vücudunuzu sardığı için, geniş kesimlere göre çok daha fit görünmenizi sağlıyor. Bu modellerle birlikte dar kesim bir pantolon ve kısa boylu erkekler için ayakkabı seçerken çok da tercih edilmeyen bilekte kesim botlarla oldukça rahat edeceksiniz.

Tüm bunların yanında kısa boylu erkek takım elbise seçimi veya özel günlerde kullanılacak şort seçimi söz konusu olduğunda, mutlaka özel dikimleri tercih etmeye çalışın. Zira bu konuda kişisel terziniz bir markadan daha iyi çözüm olacaktır.

Huffington Post’un kısa boylu erkekler için yaptığı fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz.