, ,

Kim Kardashian ve Kanye West’in Düğününden Bile Daha Pahalı Bir Düğün

Dünyada ortalama bir çiftin düğün masrafları yaklaşık 29.000$ olarak hesaplanmaktadır. Ama Angela Yeung (AKA Angelababy) ve kocası (ünlü bir aktör) Huang Xiaoming bu insanlar arasında değil. Angela Yeung aynı zamanda “Çin’in “Kim Kardashian’ı” olarak da bilinmektedir ve bu düğün efsanevi boyuttaki düğünleri için herhangi bir masraftan kaçınmamış. Bunu ölçeklemek için kısaca şöyle söyleyebiliriz Kim ve Kanye’nin düğünü toplam 12$ milyon iken Yeung ve Xiaming çiftinin toplam masrafları 31$ milyon.
düğün masrafları
Peki bu ultra-lux düğün masraflarının neden bu kadar abartılı derece olduğunu merak mı ediyorsunuz? Forbes dergisine göre “Bu abartılarla dolu düğün, internetten canlı yayınlandı, hologramdan bir kale inşaa edildi ve 3 metre büyüklüğündeki atlı karınca şeklindeki düğün pastasından bahsetmiyoruz bile” (belirtilen bu pastanın hazırlanması 1 ay sürmüş) Katılan her davetliye ise içerisinde bir çok hediyenin olduğu abartılı bir çanta hediye edildi, bu hediyeler arasında cep telefonu bile var. Düğüne 2.000 kişinin katıldığını düşünürsek bu çok fazla cep telefonu demek oluyor.

evlilik masrafları

düğün maliyeti

26 yaşındaki gelin Dior tarafından dikilmiş bir gelinlik giydi (siyah-beyaz fotoğrafta gözükmektedir) toplamda gelinliğin hazırlanma süresi 5 ay sürmüş. Bu gelinlikte 35 metrefildişi saten ve ipek kumaştan hazırlanmış olup, 50 metre tül ve 3 metrelik kuyruktan oluşmaktadır

evlilik maliyeti

Ve tabii ki gelinin yüzüğü? 5 karatlık armut şeklinde kesilmiş elmasın ( yarım karat da etrafında) değeri 1.5 milyon dollar değerinde.

Kaynak: http://www.brit.co/angela-yeung-wedding/