,

Kilolular Nasıl Etek Giymeli?

Yeni sezon etek modelleri

Hanımlar, merhaba! Yeni moda dosyamızı açıyoruz: Kilolular nasıl etek giymeli? Yaz sıcaklarında serin serin gezmek için nasıl etek tercihi yapılmalı? Yazın hava sıcaklığından en çok dert yanan kesinlikle kilolular oluyor. Zira kıyafet tercihleri kiloları yüzünden maalesef kısıtlanıyor. Elbise, etek, şort, pantolon gibi kıyafetler arasında en az sıcak tutan, efil efil bir gün sağlayacak olan kıyafeti bulmak üstelik doğru kombini yapmak kolay iş değil.

Kilolular nasıl etek giymeli konusuna kafa yorduk ve pratik tavsiyelerle yazı dosyası hazırladık.

Şifon kumaşları sevin

kilolu bayanlar nasıl etek giymeli
Fotoğraf Kaynak: VPlate

Hanımlar, bildiğiniz üzere şifon kumaşlar uçuş uçuş, efil efil bir görüntü sağlıyor ve her tipte kişi için aynı etkiyi veriyor. Güzel bir yaz gününde hem serin serin dolaşmak hem de şık görünmek üstelik kiloları gizlemek için şifon kumaştan tasarlanan etekler ideal bir tercih. Kilolu kadınlar nasıl etek giymeli sorununu ortadan kaldıran seçeneklerden biri olan şifon etekler modern desenleri sayesinde çok güzel bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Şifon kumaşları sevin ve şifon destekli etekler denemekten çekinmeyin.

Kloş etek giymeyen var mı?

kilolu kadınlar nasıl etek giymeli

Kloş etekler kesinlikle kilolu kadınlara daha çok yakışıyor. Sıfır bedene sahip bir kadının kloş etek giymesi şık bir görüntü olabilir evet detaya inildiğinde zayıf bir görüntü oluşur. Kilolu kadınlarda ise bel kısmında tam oturan belden aşağısı loş olan etekler kiloları gizlerken anı zamanda hafif bir dolgun görüntü veriyor. Kilolu bayanlar nasıl etek giymeli arayışına girenler için şifona ek olarak kloş etekler öneriliyor.

Nötr renklere şans verin

kilolular nasıl etek giymeli

Kilolular nasıl etek giymeli sorunsalına hep kesim – model üzerinden çözümler üretiliyor oysaki renk tercihleri çok önemlidir. Yanlış bir renk kişiyi olduğundan daha kalın gösterebiliyor. Kilolu kadınların nötr renkler dediğimiz; siyah, gri, bej, ekru gibi düz ve nötr renkler kullanması önerilir. Yazın siyah sıcağı çekeceği için gündüz değil gece giyilmesi tercih edilir.

Düz çizgiler – sade desenler tercih edin

kilolulara desenli etek modelleri

Enine çizgiler ideal vücut ölçülerine sahip kişileri bile olduğundan kalın ve kilolu gösteriyor. Kilolular nasıl etek giymeli derseniz enine çizgiler, sakin, modern ve sade motiflerin, desenlerin oluşturduğu etekler önerilir fakat asla giymemesi gerekenler derseniz fazlasıyla karışık desenlerin olduğu etekler ve kesinlikle son zamanlarda çok popüler olan enine çizgiler giyilmemelidir.

Kilolular nasıl etek giymeli dosyasını kapatırken kilolu hanımlara önerimiz; sırf kilolarını kapatmak için uzun demode tuniklerden ve siyahlardan vazgeçip diledikleri renkleri, yaz coşkusuna uygun renkleri uygun kesim ve desenlere bakara alıp giymelerini öneririz.