,

Kilolu Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli?

Yeni sezon pantolon modelleri

İnternette araştırma yaptığınızda kilolu kadınlar nasıl pantolon giymeli sorusuna birçok cevap bulabilirsiniz. Ancak bunları çoğu basit ve sıradan fikirlerdir. Gelin sizle hep birlikte kilolu kadınlar nasıl pantolon giymeli sorusuna cevap bulalım ve ayrıca kilolu kadınları daha ince gösterecek birçok moda kuralı ve tüyosunu da sizlerle paylaşalım. Üstelik hiçbir şarta veya hiçbir kıyafete bağlı kalmadan…

Kadınlar, olabilecekleri en iyi şekilde görünmek isterken, bir anda ani kararlar alarak seçimlerini değiştirebilir. Oysaki küçük dokunuşlarla hem kendinizi hem de dolabınızdaki kıyafetleri sizin için daha cazip hale getirebilirsiniz. Kilolu kadınlar nasıl pantolon giymeli sorusuna yanıt ararken, başka konular hakkında da fikir edineceksiniz.

Şık olmanın bazı kuralları olduğu söylenir, ancak bu kuralları yıkarak da şık gözükmek mümkündür.

Başkalarının koyduğu kurallardan, çizgilerden ve sınırlardan kurtularak tamamen kendinize özgü olacak olan tarzınızı yaratmak istediğinizi biliyoruz. Tüm moda dünyasının bizlere sunduğu sınırsız olanaklardan yararlanarak, sıkıcı şeylere kocaman bir veda ediyoruz.

Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli, kilolu kadınlar nasıl pantolon giymeli, kilolu kadınlar için giyim önerileri gibi birçok soruya cevaplar bulduk…

kilolu kadınlar nasıl pantolon giymeli
Fotoğraf Kaynak: StyleKadın

“Siyah, kilolu kadınları zayıf gösterir.” Evet, bu doğrudur. Ancak, sırf bu böyle diye tüm kıyafetleriniz siyah olmak zorunda değil. Siyah, sizi ince gösterdiği için, tüm dolabınızı simsiyah kıyafetler ile doldurmanıza lüzum yok. Çünkü çikolata kahvesi veya lacivert renkleri de bu işlevi görmekteler. Kilolu kadınlar nasıl pantolon giymeli sorusuna şüphesiz, bu renklerde önerilerde bulunabiliriz. İnceltici etkisi bulunan bu renkler, sizin tarzınıza yön vermenize yardımcı olacak.

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli

Eğer tavsiye ettiğimiz renklerde bir pantolon, etek vs. tercih ettiyseniz üstünüze mutlaka daha renkli bir kıyafet tercih edin. Çok açık renkler giymek istemeseniz bile, giysilerinize küçük dokunuşlar yapmak ve onları renklendirmek sizin elinizde.

Kilolu bayanlar nasıl pantolon giymeli sorusuna verilecek bir diğer tavsiye ise, bol olması gerektiğidir. Çünkü üzerinize tam olarak oturan kıyafetler, güzel durur ancak biraz bol kıyafetler giyerseniz, hem daha rahat hem de daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kilolu bayanlar nasıl pantolon giymeli derken, cevabımız, koyu (siyah, çikolata kahvesi, lacivert) ve biraz bol pantolonlar oluyor. Burada, tunikleri, kalem etekleri ve etek-pantolonları tercih de edebilirsiniz.

Enine çizgiler, giyenleri daha geniş ve kısa boylu gösterir. Ancak bu bilgi her desen için geçerli değildir. Eğer, çizgili bir pantolon giymek istiyorsanız, ince çizgileri tercih etmeli ve böyle pantolonları giymelisiniz. Kilolu bayanlar nasıl pantolon giymeli sorusuna cevap olarak bir diğer cevabımız da, eğer isteniyorsa, ince çizgili pantolonları tercih etmeleri yönünde olacaktır.  Çünkü kalın çizgiler, kıyafetinizde geniş bir alan oluşturarak, kötü görünüme sebep olur.

Ayrıca, desenli pantolonlar seçerken de seçiminizi küçük desenli olan pantolonlardan yana kullanmalısınız. Çünkü kilolu bayanların desenli kıyafetlerden tamamen uzak durması oldukça yanlıştır. Evet, büyük, canlı, karmaşık ve göz yoran desenlerden uzak durabilirsiniz ancak küçük, tatlı ve sempatik desenler kıyafetlerinizde güzel görünecek ve size de mutlu hissettirecektir. Seçtiğiniz küçük desenli pantolonlar ile düz kıyafetlerinizi kombin yapabilir ve çok şık sonuçlar elde edebilirsiniz.

kilolu bayanlar için jean seçenekleri

Kilolu bayanlar nasıl pantolon giymeli sorusu bazen Jean pantolonlar için soruluyor. Eğer, Jean pantolon giymek istiyorsanız “boot-cut” denilen modelde Jean pantolonları tercih etmelisiniz. Yani, topuklu ayakkabılarınız, pantolonunuz tarafından kapatılmalı, bu da bacak boyunuzu uzun göstermenize yardımcı olacaktır.

kilolu bayanlara skinny modelleri

Kilolu bayanlar, genellikle pek skinny Jean giymezler. Ancak illa skinny Jean giymek istiyorsanız bunları, uzun tunik veya hırkalar ile kombinlemeniz… Bu kombini yaptıktan sonra da yüksek platform topuklu ayakkabılardan ve babetlerden kaçınarak, normal ölçüler dâhilinde platformlu ayakkabılar tercih ederseniz çok şık bir kombin yapmış olursunuz.

Ayrıca buradan öğrendiğiniz koyu renkli pantolonlarınızı, daha canlı renklerdeki diğer kıyafetlerinizle de kombin ederek, daha şık görünebilirsiniz. Örneğin siyah bir pantolonu, mavi bir gömlek ile ya da lacivert bir pantolonu, krem rengi bir bluz ile kombin yapabilirsiniz.