,

Kalın Bilekli Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli?

Ayakkabı ipuçları…

Ayakkabı kadınlar için nasıl da büyük bir tutkudur. Belki de kadınların alışverişlerinin en keyifli dakikaları ayakkabı mağazalarında geçer. Çocukların çikolata, şeker tutkusu neyse, kadınların da ayakkabı tutkusu böyledir. Ancak her ayakkabı her kadın için uygun olmayabiliyor. Yani ayakkabı alışverişinde, vitrinde harika duran ayakkabıyı satın alamayız. Öncelikle beğendiğiniz ayakkabının size uygun olup olmadığına bakmalısınız. Sadece numara uygunluğu değil elbette ki söz konusu uygunluktan kastettiğimiz. Her model, herkeste aynı etkiyi yaratmaz. Bu yüzden de fiziğimize uygun seçimler yapmalıyız. Her nasıl balık etli hanımlar enine çizgili elbiseleri giymemeli ise ayakkabı seçiminde de bu tip fizik kurallarına dikkat edilmelidir. Gelelim en önemli konuya; kalın bilekli kadınlar nasıl ayakkabı giymeli? Pek çok kadının ortak problemidir bu durum. Her ayakkabı size uygun olmayabilir. Ancak bileklerinizi daha ince gösterecek ayakkabılar bulabilirsiniz. İşte bunun için size harika tüyolarımız var. Başlayalım!

İşte, kalın bilekli kadınlar nasıl ayakkabı giymeli sorusuna 6 cevap…

kalın bilekli kadınlar nasıl ayakkabı giymeli
Fotoğraf Kaynak: MarieClaire

1 – İlk bilmeniz gereken bilekten bağlanan ayakkabı modelleri ile ilgili. Bu tip modeller, ince bileklere sahip olanlarda harika bir zariflik yaratırken, kalın bileklerde daha da kaba bir görünüm oluşturabilir. Bu yüzden her türlü bilek bağı olan model, en uzak durmanız gereken ayakkabı olacaktır. Zarif görünümlerine aldanmayıp size uygun ve şık modellere bakmalısınız.

ayak bileği kalın olanlar nasıl ayakkabı giymeli

2 – Ayak bileği kalın olan kadınlar için en önemli püf nokta, ayakkabının iki ucu arasındaki yükselti farkında gizli. Ayakkabının parmak ucu kısmı ile topuk arasındaki kot farkı fazla olmalıdır. Burada topuk yüksekliği demiyoruz çünkü platform topuklar istediğimiz göz yanılgısını bozabilir. Ancak kapalı platform ayakkabılar, göz yanılgısı yaratacak ve bileklerinizi daha ince gösterecektir. Dolayısıyla daha seksi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

kalın ayak bilekli kadınlar nasıl ayakkabı giymeli

3 – Ayak bileği kalın olanlar nasıl ayakkabı giymeli sorusuna ek olarak, nasıl giyinmeli sorusunu da eklemek lazım aslında. Örneğin, şöyle bir kombinasyon sizin için kurtarıcı olabilir. Diz kapağı itibariyle genişleyen bir pantolon modeli ve ince yüksek topuklu ayakkabılar, ayak bileklerinizin kalınlığını gizlediği gibi sizi daha uzun, daha ince ve daha zarif gösterecektir. Bu da harika bir giyinme hilesidir.

ayak bileği kalın olan kadınlar

4 – Çizmeler adeta kalın bilekli hanımlar için üretilmiş, harika bir üründür. Hele de bileğinizi tam saran fermuarlı çizme modelleri, bileklerinizi ince gösterecek harika bir seçim olur. Kalın ayak bilekli kadınlar nasıl ayakkabı giymeli kaosunun bir numaralı çözümü bu tip çizmelerdir. Kısacası kış aylarında kurtarıcı olarak üzerinize tam oturan çizmeleri tercih edebilirsiniz. Bol, kat kat ve salaş duran modeller ise istisnalar olmakla birlikte size çok uygun olmayabilir.

kalın bileklilere bootie modelleri

5 – Çizme ve botlar ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir detay daha var. Kalın bilekli kadınlar nasıl ayakkabı giymeli sorunsalının en önemli püf noktalarından biri üstelik. Çizmeler sizin için harika birer seçim olacaktır ancak bootie olarak adlandırılan bilekteki botlar ve diz altında bacağı ikiye bölen tasarımlar, beklediğiniz görünümü vermeyecektir. Bu tip kısa çizme ve botlar, bileklerinizi kamufle etmez. Aksine daha ön plana çıkaracaktır.

kalın bilekli kadınlar

6 – Son önerimiz ise bilekleriniz üzerindeki dikkati dağıtmanız yönünde. Ayak bileği kalın olanlar nasıl ayakkabı giymeli sorusunun yanında dikkat dağıtıcı giyinmenin püf noktaları da önemlidir. Bir dekolte, aksesuar ya da renkli detaylar ile üzerinizdeki ilgiyi, ayak bilekleriniz dışında bir noktaya çekebilirsiniz. Bu da ayak bileklerinizden duyduğunuz rahatsızlığı da, bu yönde aldığınız tepkileri de azaltacaktır.