, ,

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır, Nasıl Uygulanır?

Tırnaklarınızın her zaman bakımlı görünmesini sağlayan, aynı zamanda tırnaklarınızın nefes de almasını sağlayan kalıcı oje uygulaması son yıllardın yükselen trendi. Özellikle seyahat dönemlerinde rahat etmenizi sağlayan kalıcı oje nasıl yapılır ve kalıcı oje nasıl çıkarılır yazımızda bulabilirsiniz. Fakat kalıcı ojenin de bir bakım istediğini aklınızdan çıkarmayın. Özenle baktığınızda tam bir kurtarıcı olan kalıcı ojeler gününüzü, ojelerinizin durumunu düşünmeden geçirmenizi sağlayacak.

kalıcı oje nasıl çıkarılır

Kuaförlerin veya güzellik merkezlerinin uygulamasını yaptığı kalıcı oje nasıl sürülür merak ediyorsanız önce internetten bir araştırma yapın deriz. Özellikle kalıcı oje uygulaması ve hangi makinenin kullanıldığı önem taşır. Bu konularda emin olduktan sonra yapmanız gereken kendinizi bir uzmanın ellerine bırakmak. Kalıcı oje uygulaması nasıl yapılır merak ediyorsanız uzmanı izlemenizi de tavsiye ederim.

Kalıcı oje nasıl yapılır?

Kalıcı oje nasıl sürülür diye araştırdığınızda ellerinizin mutlaka manikürlü olması gerektiğinin belirtildiğini göreceksiniz. Manikürlü olan ellerinizde hem kalıcı oje uygulaması şık duracak, hem daha uzun süre kalacaktır.

kalıcı oje nasıl sürülür

İstediğiniz her renkte uygulanabilecek olan kalıcı ojeler, 7-10 dakika arasında sürülür. Bu esnada düzgün bir zemin olarak sürüldüğünden emin olunması gerekir. LED ışık veren bir makine içine yerleştirilen eller 30 saniye boyunca makine içinde kalır. Kalıcı makyaj malzemeleri gibi farklı bir içeriği olan kalıcı ojeler, eller makineden çıkarıldıktan sonra bir koruyucu ile sabitlenir. Bu sabitleme işlemi, kalıcı oje nasıl yapılır diye merak edenler için en önemli aşamadır. Zira sabitlemenin iyi bir uygulama olması gerekir.

10-15 gün arasında kalıcılığını koruyan kalıcı oje nasıl sürülür gördükten sonra sıra nasıl çıkarılacağına geldi. Kalıcı ojenin tırnaklarınızda bulunacağı 10 ila 15 gün süre boyunca az da olsa dikkat etmeniz, kalıcı ojenizin kalıcılığı süresini artırır. Pürüzsüz ve parlak görünümün keyfini çıkarırsınız.

kalıcı makyaj malzemeleri

Kalıcı ojenin çıkarılması

Kalıcı oje nasıl çıkarılır görmek için öncelikle internet üzerinde biraz araştırma yapın derim. Örneğin Gökçe Yıldırım’ın videosuna gözatabilirsiniz.

Zira kötü uygulamalar tırnaklarınızda kısa da olsa bir süre kalıcı izler bırakabilir veya sararma meydana gelmesine neden olabilir.

Kalıcı oje uygulaması çıkarılması için en uygun yöntem, uygulamanın yapıldığı yerde yapılmasıdır. Tırnaklarınıza özel solüsyon sürüldükten sonra parmaklarınız alüminyum folyo ile kaplanır. Bundan sonra bir süre bekletilen tırnaklar, sürenin sonunda ojenin kendi kendini tırnaktan atmasıyla sonuçlanır.

kalıcı oje nasıl yapılır

En önemli adımlardan biri olan kalıcı ojeyi çıkarmak, birlikte çalıştığınız uzmana, kalıcı oje nasıl çıkarılır diye sorup detaylıca öğrenmenizden sonra içinizin rahat etmesine neden olur. Çabuk kırılan tırnaklara sahipseniz kalıcı oje sayesinde korunan tırnaklarınız, aynı zamanda sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

Aynı zamanda tırnak yeme alışkanlığı olan biriyseniz kalıcı oje uygulaması sayesinde bu alışkanlığınızdan da kurtulmanız mümkün.

kalıcı oje uygulaması

Hızlanan hayatlarımız için ortaya çıkan çözümlerden biri olan kalıcı oje, son yılların yükselen trendlerinden. Doğru uygulama ile yapılan kalıcı oje sayesinde her daim bakımlı görünmek elinizde. Ayrıca bir sonraki manikürünüz için bloglardan derlenmiş 13 büyüleyici manikür örneğine gözatabilirsiniz.