,

Kalem Etek Üzerine Ne Giyilir?

En şık kalem etek kombinleri…

Şık görünmenin en çaba gerektirmeyen yollarından biri şüphesiz kalem etektir. Kalem etek, yapacağınız kombin ile birlikte sizin her ortamda göz alıcı olmanızı sağlar. Programınız ister davet, ister kokteyl, ister şık bir restoranda yiyeceğiniz yemek olsun; şıklığınız garanti altında olur. Fakat kalem etek üzerine ne giyilir sorusu çoğu zaman kafaları karıştırır.

kalem etek üstüne ne giyilir
Fotoğraf Kaynak: Feyzan Desing

İşte birkaç örnekle sizin için derlediğimiz kombin örneklerimiz. Böylece tarzınız ne olursa olsun kalem etekleri kombinlemenin mutlaka bir yolu olduğunu da göreceksiniz. Spor veya şık stiliniz, kalem eteğin değişmez ağırlığı ile gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacak.

Blazerla kombinlenen kalem etekler

kalem etek üzerine ne giyilir

Özellikle sonbahar ve kış aylarında, kalem eteklerin üzerine kullanacağınız bluz veya gömlek yeterli olmamaya başlar. Serin havalarda kalem etek üstüne ne giyilir diye düşünürken aklımıza ilk gelen seçenek değildir blazerlar. Fakat kısa kesim bir blazer, içine kullanacağınız ipek veya saten kumaşla şıklığını gözler önüne serer.

Plaza kadınları dikkat!

kalem etek modelleri

Özellikle çalışan kadınların tercih ettiği kalem etek üzeri gömlek kombini, toplantıda gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. Kusursuz dikişleri olan bir kalem etek ve ipek veya coton casual bir gömlek, toplantı sonra katılacağınız davet için de şıklığınızı garanti altına alır.

Trikolarla kalem eteklerin uyumu

kalem etek kombinleri

Kalem eteğin feminen duruşuyla zıt duruyor gibi görünse de salaş bir triko, trend bir dokunuş yaratır. Oldukça şık bir parça olan kalem eteği maskülen olabilen bir parçayla kombinlediğinizde; eğer stilinize uygunsa, tarzınızı da yansıtmış olursunuz. Kalem etek üzerine ne giyilir diye düşünmenize de böylece gerek kalmaz.

Spor bir kombin için

spor kalem etek kombinleri

Alternatif tarzlara açıksanız, duruşuyla herkesi kendine hayran bırakacak kalem etek ve stillettolarınızı düz kesim bir tişörtle kombinleyin! Kalem etek üzerine ne giyilir diye soran gözleri şaşırtıp, sportif bir şıklık yaratmış olacaksınız.

Hafta sonu kalem etek üzerine ne giyilir?

kalem etek spor ayakkabı

Çok sevdiğiniz kalem eteğinizi hafta sonu da kullanmak istiyorsunuz. Fakat gideceğiniz yer çok da ağır bir yer değil; yüksek topukların fazla olacağını düşünüyorsunuz. Öyleyse sneakerlarınız veya spor ayakkabılarınızla kalem eteğinizi kombinlemeye ne dersiniz? Son yılların yükselen trendi, sizi hem şık bir görümde tutup, hem de genç ve sportif görüntünüzü yansıtmanızı sağlayacak.

Pullar ve payetlerle, gece kalem etekler

kalem etek gece kombini

Evet kabul ediyorum; iddialı bir parça. Ve kullanımı bizi oldukça zorluyor. Bu kalem etek üstüne ne giyilir diye düşünmekten alıkoyamıyoruz kendimizi. Fakat özellikle ince bir yapınız varsa, payetler sizi rahatsız etmiyor; aksine hoşunuza gidiyorsa, akşam gideceğiniz bir davette bu parçayı kullanmamanız için herhangi bir neden yok. Önemli nokta, üzerine kullanacağınız kumaşın ipek veya ince saten olması.

Desenlerden korkmayın!

desenli kalem etek

Kıyafetlerde kullandığımız desenlerin genel olarak geniş ve iri gösterdiği söylenir. Bu nedenle giymekten kaçınır, kendimizi daha düze renklere veririz. Fakat özellikle kalem eteklerde son yıllarda artan desenler, çok farklı renk ve kumaşlarla kombin imkanı sunuyor. Stilettolarla kullanmanız halinde postürünüzü de çok daha düzgün gösterecek olan kalem etekler, özellikle bahar aylarında canlı bir görünüm yakalamanızı sağlayacak.

Gardırobunuzun bu en sevdiğiniz parçalarından olan kalem eteği kullanmak için özel bir parça beklemeyin. Elinizde bulunanlarla, aynada kendinizi beğendiğiniz kombininizi oluşturup, kalem etek üstüne ne giyilir siz gösterin!