,

Kalem Etek Kime Yakışır?

Kalem eteğe dair bilmeniz gerekenler…

Bir kadını çekici kılan en önemli detayların başında gelir içinde bulunduğu kıyafet. Tarzı ne olursa olsun onu taşıma şeklidir dikkatleri çeken. Fakat vücut tipine göre seçilen her kıyafet ve ince detaylar, akılda kalıcı etkiler bırakır. Kendi vücudunu tanıyan kadın, kendine uygun seçtiği kıyafetiyle daha özgün bir görünüm kazanır. Peki, kalem etek kime yakışır?

kalem etek kimler giymeli
Fotoğraf Kaynak: Moda Kampanya

Kadınların en çok tercih ettiği parçalardan biri olan etekleri alalım ele. Çok farklı tarzda, boyda ve kumaşta etekler var artık. Dilediğinizi alıp giyebilirsiniz. Ama vücudunuza göre seçtiyseniz ayrı bir güzel görünür. Uzun, mini, dar, bol; her çeşit farklı bir vücut tipinde kendini gösterir. Ve akılda o şekilde kalırsınız.

Son yılların en çok tercih edilen kalem eteklerine odaklanalım ister misiniz prki? Kalem etek kime yakışır, hangi vücut tipi tercih etmeli, hangi vücuda sahip olanlar kaçınmalı? Hepsine birlikte bakalım.

Kalem etek kime yakışır sorusuna ilk cevabımız: İnce ve uzun bacaklarınız varsa tabi ki size yakışır…

kalem etek hangi vücut tipine uygun

Aslında her modelin yakıştığı vücut tipi olan ince ve uzun bacaklı vücutlar, kalem etekleri stilettolarla kullanarak göz alıcı bir havaya bürünürler. Herhangi bir davette, kokteylde gördüğümüz bu kullanımlar kalem etek kimler giymeli sorusuna da cevap niteliğindedir.

Karın ve bel bölgeniz ince; siz de onu öne çıkarmaktan hoşlanıyorsanız

kalem etek kime yakışır

Yüksek belli kalem etekler tam sizlik! İnce bir beliniz, uzun bir vücut tipiniz varsa kalem etek hangi vücut tipine uygun sorusunun cevabı sizde demektir.

Kalçalarınızın genişliğini kalem eteklerle kamufle edin

geniş kalçalılara kalem etek

Kalem etek hangi vücut tipine uygun derseniz, hafif geniş kalçalara sahip hanımları göreceksiniz. Dar, kalçanızı sımsıkı saran kalem eteklerle kullanacağınız yüksek topuk ayakkabılarla daha alımlı görünmemeniz imkânsız. Üzerinde kombinleyeceğiniz şık bir bluz veya gömleği içinde kullanıp, kemerle son dokunuşu yapabilirsiniz.

Göğüslerinizin büyüklüğünden şikâyet ediyorsanız kalem etekler bu konuda da imdadınıza yetişiyor

doğru kalem etek boyu

Kalem etek kime yakışır denince akla ilk gelen kalça genişliğidir. Zira yıllardır bildiğimiz, eteklerin vücudun alt kısmıyla ilgili olduğudur. Fakat desenli ve düz kesim kalem etekler, dikkati kalça kısmınıza çeker. Böylece büyük görünen göğüsleriniz de biraz daha az dikkat çekerek sizi rahatlatır.

Kumaş seçimlerinizde de ince eleyip sık dokuyun

kalem etek kumaş seçimi

Kalem eteğiniz size kendini kumaşı sayesinde gösterir. Jarse bir kumaşla istediğiniz etkiyi veremezken; likralı gabardin kumaş ve üzerine birlikte kullanacağınız uyumlu kumaşlar sayesinde şık bir görünüm elde edersiniz.

Kalem eteğin boyu da en az kumaşı kadar önemli!

kalem etek modelleri

Seçeceğiniz etek ne olursa olsun, hem vücut tipinize, hem de zevkinize uygun seçimler yapmanızı öneriyorum. Kalem etek kime yakışır diye sorduğumuzda karşımıza hep doğru boy tercihi yapmış hanımlar geliyor. Dizin hemen altın bulunan, bacağınızın en ince bölümü, kalem eteğinizin boyunun bulunması gereken yer. Alışverişlerinizde veya terzinize gittiğinizde mutlaka bu boyu aklınızda tutun.

Satın alacağınız ve kombinleyeceğiniz kalem etek hangisi olursa olsun, kendinizi içinde iyi hissetmeyi öncelikli amaç edinmenizi tavsiye ediyorum. Kalem etek hangi vücut tipine uygun artık biliyorsunuz; fakat içinde kendinizi iyi hissetmediğiniz bir kalem etekle dışarıdan da mutlu, ve dolayısıyla güzel görünmeniz pek mümkün değil.