,

Kalem Etek Altına Ayakkabı

Yeni sezon ayakkabı modelleri ile…

Son yılların yükselen trendi kalem etekler, ofiste, günlük hayatımızda ve özel günlerimizde tercihimiz olmaya devam ediyor. Kombinlediğimiz parçalara bağlı farklı tarzlar oluşturabilen bu etekler, spor ayakkabıyla spor, stillettolarla oldukça şık bir görünüm kazandırıyor. Fakat düşündüğümüz şey hep aynı; kalem etek altına ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

kalem etek altına nasıl ayakkabı giyilir
Fotoğraf Kaynak: Yaşam Tonu

Özellikle kış aylarında opak çoraplarla kullandığımız kalem etekler, kombinlediğimiz ayakkabıya göre farklı bir anlam kazanıyor. Siyah, likra kumaşı olan bir kalem eteğin altına ayakkabı seçimi oldukça kolayken, desenli ve kumaşını hangi parçayla kombinleyeceğimizden emin olmadığımız bir kalem eteğin altına ayakkabı seçimi bizi oldukça zorluyor.

1 – İş hayatında kalem etek altına ayakkabı

kalem etek altına ayakkabı

Kalem etekleri en çok tercih ettiğimiz yerlerden biri de ofisimiz. Kalem etekleri hepimiz çok seviyoruz; ama kalem etek altına nasıl ayakkabı giyilir kimi zaman bilemiyoruz. Öncelikle üzerinde durmamız gereken, kalem eteğimizin boyu. Eğer hemen diz altında, olması gereken yerde biten bir eteğimiz varsa, altına giyeceğimiz orta yükseklikte topuklu bir ayakkabıyla ofise uyum sağlamamız mümkün.

2 – Alternatiflere açıksanız

kalem etek ayakkabı kombinleri

İş hayatında artan koşturmalarımız ve son yıllarda giderek artan vücut sağlığına olan düşkünlüğümüz sebebiyle, fit kalem etekler altına spor ayakkabılarımızı da kullanabiliriz. Bu hem rahat bir kullanım sağlayacak, hem de trendleri takip ettiğimizi gösterecektir.

3 – Babet ve kalem etek

kalem etek ve babet kombini

Babetler hayatımıza girdi gireli her parça ile kombinledik; her kıyafetimizin altında kullandık. Çünkü öyle rahat, öyle sade ve öyle hafif. Kalem etek altına da kullanmak için sebebiniz çok. Gerek topuklu giydiğiniz günlerde imdadınıza koşan, gerekse sadeliği tercih ettiğiniz günlerde sizi yalnız bırakmayan babetler, her tarzın altına kullabilecekleriniz arasında.

4 – Feminen görünümü artırmak için

kalem etek ve ayakkabı kombinleri

Gündelik hayatımızda kullandığımız kalem etekler, fit görünüm sağlaması sebebiyle sizi her daim elegan gösterecektir. Altına kullanacağınız ince topuklu ayakkabılar ve stilettolar feminen görünümünüzü en üst seviyeye taşıyacaktır. İpek bir bluz veya dar kesim bir gömlekle, gözlerin üzerinizde olmaması için herhangi bir neden olmayacak.

5 – Bootielerle farklı bir tarz

kalem etek kombinleri

Modern ve maskülen bir tarza sahipseniz, kalem eteği seviyor ama klasik kombinlerden uzak kalmak istiyorsanız; bootieler tam size göre. Kalem etek altına ayakkabı seçimlerinde artık ilk sıralarda yer alan bootieler, salaş görünümü ve farklı tarzıyla özellikle gençlerin son yıllardaki tercihi. Fakat uzun boylu değilseniz, bootieleri tercih ederken biraz düşünün derim.

6 – Kalem etek, kısa bir bluz ve düz bir ayakkabı

kalem etek ve spor kombin

Son zamanlarda oldukça tercih edilen kombinlerden biri de kalem etekler üzerine kısa bluzlar. Spor kesim bu kalem etek altına ayakkabı seçerken de düz bir model kullanmanızı önereceğim. Hem sade bir görünüm kazanacak, hem de kalem etek altına nasıl ayakkabı giyilir diye soran gözlere modayı yakından izlediğinizi kanıtlayacaksınız.

7 – Ayakkabınız dikkat çeksin istiyorsanız

kalem etek dore ayakkabı kombini

Sade tonlarda bir kombin yaptınız, düz renkler kullandınız. Tüm dikkatin ayakkabınızda olmasını istiyorsunuz; tek yıldız o olmalı. O halde sezonun trendlerine uygun metalik tonda, lame, dore veya taşlı bir stilettoyla şıklığınızı konuşturabilirsiniz.

Kalem etek altına ayakkabı seçerken özellikle dikkat etmeniz gereken noktaların başında ayakkabınızın topuğu geliyor. Dolgu topuklu ayakkabılar kalem eteklerin ince yapısı altında gözü rahatsız edici bir görünüm oluşturabilir. Bu nedenle topuklu bir ayakkabı tercih edecekseniz mutlaka ince bir topuğu olmasına özen gösterin derim.