,

İspanyol Paça Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

İspanyol paça kombinler

İspanyol paça pantolon giymeyi tercih ettiğinizde sadece giyeceğiniz pantolonu doğru seçmeniz yeterli olmaz. Aynı zamanda üstüne giyeceğiniz kıyafeti de doğru kombin etmelisiniz. Eğer siz de İspanyol paça pantolon kombinleri konusunda araştırma yapıyorsanız, “İspanyol paça pantolon üzerine ne giyilir?” sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

İspanyol paça pantolonlar 70’li yılların modasıydı ve günümüzde de dönem dönem moda olarak gündemdeki yerini koruyor. İspanyol paça pantolonları doğru seçmek ve bu doğru seçimi yaptıktan sonra uygun kıyafetler ile kombin etmek, İspanyol paça pantolon üzerine ne giyilir sorusunu akıllara getiriyor.

Peki, nasıl seçim yapacaksınız? Çok zayıf olabilirsiniz ya da tam tersi kilolu bir kadın olabilirsiniz. Her iki durumda da İspanyol paça tercih edebilirsiniz ancak bacaklarınıza çok yapışan modellerden uzak durmanız gerekmektedir. Özellikle kilolu kadınların bol pantolonlar giymesi gerektiği düşünülürse, İspanyol paça pantolon giyilmek istendiğinde de seçimi iyi yapmak gereklidir.

İspanyol paça pantolon üzerine ne giyilir diye düşünüyorsanız tercihinizde canlı renkleri ön plana çıkarmalısınız.

ispanyol paça pantolonun üstüne ne giyilir
Fotoğraf Kaynak: Moda Sosyal

Öncelikle tarzınıza, boyunuza ve vücut yapınıza en uygun pantolonu seçmelisiniz. Kilolu bir kadınsanız, üzerinize yapışan İspanyol paça pantolon modellerinden uzak durmalısınız. Hatta diz hizasından değil, daha üstten bollaşan geniş pantolonları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. İspanyol paça pantolon üzerine ne giyilir sorusunun cevabını ararken aynı şekilde çok zayıfsanız dar İspanyol paça pantolonlardan kaçınmalısınız. Kısa boyluysanız yine daha yukarıdan genişleyen modelleri tercih etmelisiniz. Daha uzun görünmek içinde yüksek bel pantolonlar uygun olacaktır. Uzun boylular İspanyol paça pantolonları taşıma konusunda daha şanslılar. Bu yüzden kısa boylu kadınların İspanyol paça pantolon giymesi modacılar tarafından pek önerilmez.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, İspanyol paça pantolonun boyudur. Paçanın boyu asla kısa olmamalı hatta oturduğunuzda bile bacaklarınızın gözükmeyeceği uzunlukta paçaları olmalıdır. Tabi ki, sokakları süpüren pantolon paçalarını tavsiye etmek mümkün değil ama sıklıkla giydiğiniz ayakkabıların topuk uzunluğuna göre ideal bir paça boyu bulmaya çalışmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

ispanyol paça pantolon üzerine ne giyilir

İspanyol paça pantolonunuzu kombin etmede bir diğer önemli nokta ise üzerine giyeceklerinizdir. İspanyol paça pantolon üstüne ne giyilir sorusuna bir öneri olarak “crop top” (kısa üst) modeller tavsiye edilir.

Bol pantolonları dar üstlerle kombin etmelisiniz. Bol, dökümlü üstlerden genellikle uzak durmanızda fayda var. İspanyol paça pantolon üstüne ne giyilir diyorsanız, cevabımız kesinlikle dar bir bluz ya da dar bir gömlek olacaktır. Gömleğinizi açıkta bırakabileceğiniz gibi pantolonunuzun içine sokarak üstünüze uygun bir kemerle kombin edebilirsiniz. İspanyol paça pantolonları blazer ceketlerle kombin edip şık bir görüntü yakalamak da seçenekleriniz arasında. Ayrıca uzun bacaklara sahipseniz ve boyunuz da uzunsa “oversized” kabanlarla, da kombin seçenekleri uygulayabilirsiniz.

ispanyol paça pantolon modelleri

İspanyol paça pantolonun üstüne ne giyilir demişken gelelim İspanyol paça pantolon ile giyilebilecek üstlere… İspanyol paça pantolonlar, bol kesimli olduğundan üstümüze oturan parçalar giymek daha orantılı bir görünüm sağlar. Mesela, üzerinize tam oturan kısa ceketlerle harika bir görünüm sağlayabilirsiniz ya da kısa kazaklar ya da fazla bol olmayan balıkçı yaka kazaklarla birlikte giyilebilir. Eğer İspanyol paça pantolonunuzun üzerine gömlek giyecekseniz, gömleğinizi pantolonun içine sokarak giyebilirsiniz. Eğer ille bol bir üst giyecekseniz, belinize bir kemer takarak orantı sağlayabilir ayrıca kullandığınız bu aksesuar ile daha şık görünebilirsiniz.