,

Stilinizi Değiştirecek Farklı Şal Bağlamaları Modelleri

Stil önerileri…

Kadınların tamamlayıcı aksesuarlarının başında gelir şal… Sınırsız renk ve desen seçenekleriyle en şık kombinlerimizin baş kahramanı olur en özel günlerde. Omuzlarda kullanılarak şıklığımıza şıklık katan şallar, tesettür giyimin de tartışmasız en yerinde ve modaya en uygun yeniliği. Şallar, farklı bağlama şekilleriyle kombinlerimiz için hem sınırsız bir model çeşitliliği sunuyor, hem de şıklığıyla deyim yerindeyse tarzımıza tarz katıyor. İşte, farklı şal bağlamaları modelleri…

farklı şal bağlamaları modelleri
Fotoğraf kaynak: Flickr

Bunun yanında hem günlük giyimde hem de abiye elbiselerde kombinimizi tamamlama anlamında epey aktif bir rol oynayan şal, serin yaz günlerinden soğuk kış günlerine kadar dört mevsim boyunca kusursuz tamamlayıcı özelliğinden faydalanabilme imkanını tanıyor biz mükemmeliyetçi  kadınlara. Renk, kumaş ve desen bakımından çok çeşit seçenekleri bulunan şallar, birbirinden farklı şal bağlama modelleriyle kadınların stillerini yansıtıyor. Bu içeriğimizde sizlere günlük hayatta işinize çok yarayacak farklı şal bağlama modelleriyle, şal bağlamanın püf noktaları hakkında tüyolar sunuyoruz.

Omuzlardaki şıklıkla farklı şal bağlamaları modelleri

şal bağlamaları teknikleri

İşte size kolaylığı ve şıklığı sebebiyle sıkça tercih edilebilecek, farklı bir şal bağlama stili… İki kenarında kesik bulunan dikdörtgen şeklindeki bir şalla, hem boynunuzu sarabilir hem de omuzlarınızı örtebilirsiniz. Bunun için dikdörtgen şalı iki yanı eşit olarak sarkacak şekilde boynunuza bir defa dolayın. Şal yapma şekilleri arasında belkide en çok tercih edilen bu model için, boynunuzun etrafında doladıktan sonra şalın bir ucunu diğer ucunun altından boynunuza doladığınız kısma geçirin ve tekrar sarkıtın.  Sarkan iki ucun uç kısımlarını ensenizde bir araya getirin ve bağlayın. Ayrıntılı anlatım ve diğer omuzlarda ve boyunda farklı şal bağlama modelleri için videoyu izleyebilirsiniz.

Ne eşarptan ne de rahatlıktan vazgeçebilenlere

şal bağlamaları videoları

Son yıllarda popülerliği oldukça artan şallar, tesettür giyimin vazgeçilmezleri arasında da yerini almış durumda. Eşarp şıklığından vazgeçmeyen fakat şal rahatlığı isteyen tesettürlü kadınlar için farklı birçok şal bağlama şal bağlamaları teknikleri mevcut. Tıpkı eşarptaki gibi önü yuvarlak, arkası üçgen formda duracak şal bağlama modeli için bir tarafını üçgen şeklinde katladığınız şalı eşarp iğneler gibi iğneleyin. Sarkan kısmı başınızın etrafında dolayın ve iğneleyin. İşte bu kadar basit. Ucu omuzlarınızın üzerinden sarkacak olan şalınız, sürekli kullandığınız eşarbınızı aratmayacak. Rahatlığı ve zarif şıklığı da cabası…  Bu gibi birçok farklı şal bağlama modeline aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.