,

Kombinlemenin Marifet İstediği Bordo ile Uyumlu Renkler

Hayata dair bordo kombinler

Hepimiz hayatımızın bir noktasında şu çığlığı duymuşuzdur: “Bugün pembe günüüü!” Renklere ve aralarındaki uyuma kafayı takmış, renklerin algımızı ve psikolojimizi yönlendirdiğini, enerjimizi ve auramızı değiştirip günlük hayatımızda önemli etkilere yol açtığını söyler bu çığlığın sahipleri. Haksız da sayılmazlar. Kimi zaman, giydiğimiz kıyafetin rengi yalnızca aynadaki yansımamızı değil, hislerimizi de değiştirir.

Dilerseniz sayfanın en altında bulunan ‘sonraki’ butonuna basarak bordo kombinleri inceleyebilirsiniz.

bordo ile uyumlu renkler

Aynı zamanda, yaptığımız renk tercihleriyle karşımızdaki insana kişiliğimiz hakkında ipucu da veririz. Belki derinlemesine bir karakter analizi yapılamaz üzerimizdeki t-shirt’ün renginden ama hakkımızda ufak da olsa bir ışık yakar bizimle iletişime geçen kişinin aklında.

Bu bakış açısıyla, renklerin birbiriyle uyumu da oldukça önemlidir. Eğer her bir rengin farklı bir temsili söz konusuysa, birkaç rengin bir arada sergilediği ahenk de bambaşka bir temsili ortaya koyar.

Mesela bordo renk… Renk skalasında kırmızıya yakın bir yerlerde karşımıza çıkan bordo hangi renklerle uyumludur? İşte 9 adımda bordo ile uyumlu renkler ve kullanım sırları:

  1. Bordo, üçüncül renk grubundadır. Yani mavi, kırmızı ve sarı gibi ana renklerden biri değildir. Hatta, bu renklerin karışımından doğan yeşil, turuncu ve morun grubunda da değildir. Bordo bu anlamda oldukça özel bir renktir.
bordo ile uyumlu renkler
Fotoğraf Kaynak: GettyImages
  1. Kontrast yaratmak istendiğinde, farklı renk gruplarındaki renkler tercih edilmelidir. Dolayısıyla, bordo renk, sarı ve açık yeşille oldukça ahenkli şekilde kombinlenebilir.

bordo kombinlemek

  1. Gri, nötr bir renk olduğundan bordonun birçok tonuna uyum sağlayacaktır.

bordo ve gri kombin

  1. Bordoyla birlikte çok koyu bir renk kullanmanızı önermeyiz. Ancak üçüncü bir renk olmayacaksa ve tonları birbirini dengeleyecekse, bordo asker yeşiline de çok yakışacaktır.

bordo ve yeşil uyumu

  1. Eğer bordo renkle birlikte yumuşak geçişleri olan bir kombin yapmak istiyorsanız, pudra tonlarını tercih edebilirsiniz. Bordoyla, açık kahve tonlarını, bej, ten ve krem rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

bordo şapka ile kombin yapmak

  1. Bordo koyu olduğundan baskın bir renktir. Eğer bordoyu başka renklerle kullanacaksanız, diğer renklerin bordo kadar baskın olmaması yerinde olur. Daha hafif renklerle kullanılırsa, bordo kendini daha çok belli edecektir.

bordo ve açık renkler

  1. Tüm renklerde olduğu gibi bordoda da ten ve saç rengine uygun tonlar seçmek önemlidir.

bordo kombin ve saç rengi

  1. Canlı ve açık renkler üst parçalarda kullanılınca yüzü ve varsa dekolteyi aydınlatır. Bu yüzden bordonun koyu bir tonu kullanılacaksa bu rengi alt parçalarda tercih etmek daha doğru olur.

bordo ve beyaz kombin

  1. Siyah ve beyaz renkli sade kıyafetler, bordo renkli şapka, çanta, ayakkabı ve aksesuarlarla her zaman rahatlıkla kombinlenebilir. Düz gri renkli kıyafetler de bordo renkli takı ve şallarla tamamlanabilir.

bordo kombin önerileri

Sonraki sayfaya geçerek 50’nin üzerinde bordo kombini inceleyebilirsiniz.