,

Bilekte Biten Pantolon Kimlere Yakışır?

Dikkat! Trend alarmı…

Son yılların en öne çıkan moda trendidir bilekte biten pantolon. Öyle çok seçenek var ki bu tür pantolonlara dair, her biri farklı fizikli kadınlar için ideal olabilecek türde. Hızlıca size uygun olan modeli bulmaya ne dersiniz? Hemen hemen her kadın bu tür pantolonları giyebilir ancak paça genişliğinden rengine kadar bazı detayları değerlendirip, kendisine uygun olanı bulmalıdır. Tek yapmanız gereken bu, hadi başlayalım! Bilekte Biten Pantolon Kimlere Yakışır?

1 – Boyunuz ile bilekte biten pantolon boyu arasındaki ilişki

bilekte biten pantolon
Fotoğraf Kaynak: Elle

Bilekte biten pantolon kimlere yakışır? Herkese yakışabilir. Uzun boylulara elbette yakışır ama kısa boylular doğru paça bitiş noktasını yakaladığında daha dikkat çekici olabilir. Bu tip pantolonların güzel görünmesi, pantolon paçalarının bacaklarınızın en ince noktasında bitmesinde saklıdır. Bacaklarınızın en kalın noktasında biten pantolonu, topuklu ayakkabılar ile destekleseniz dahi, bacaklarınız kalın ve kısa görünmeye devam edecektir. Bunun için uzun boylu bayanlar, paçaları hemen baldırın altında biten modeller değil biraz daha aşağısında bitenleri tercih etmelidir. Minyon tipli olanlar ise dizin hemen altında biten pantolonları tercih edebilir. Ayrıca belin yüksek oluşu da sizi daha uzun gösterecektir. Bacakları kalın olanlar için önerimiz ise bacaklarınızın en ince noktasını yakalamanız yönündedir.

2 – Paça genişlikleri

bilek boy pantolon

Bilek boy pantolon, paça genişliğinin değişik ölçülerde olması ile farklı modeller olarak karşımıza çıkabilir. Bu sebeple size en uygun olanı, kesinlikle deneyerek seçebilirsiniz. Ancak bununla birlikte, genişlikleri fazla olan modeller daha çok uzun boylulara önerilmektedir. Kısa boylular için çok önerilmez, çünkü boyunuzu daha da kısa gösterebilir. Diğer taraftan uzun boyluların slim paça tercih edemeyeceği sonucu çıkarılmamalıdır. Nihayetinde bilekte pantolon kimlere yakışır sorusunun ilk cevabı uzun boylulardır.

3 – Renk çok önemli

bilekte pantolon kimlere yakışır

Bilek boy pantolon, o kadar hassas bir parça ki, dikkat edilmesi gereken çok fazla unsur var. Güzel görünen bir pantolon için dikkat etmeniz gerekenlerden biri de rengidir. Siyah genellikle ince gösteren renk olarak moda tarihinde yer alır. Oysa söz konusu bilekte biten pantolon olduğunda durum biraz değişiyor. Siyah, ten renginiz ile ciddi bir kontrast oluşturacağından, sizi olduğunuzdan çok daha kısa gösterebilir. Bu sebeple risk almaktan kaçınıp ten renginize yakın tonları tercih etmelisiniz. Neden nude, bej ve kahverengi tonlarını denemiyorsunuz!

4 – Proporsiyona dikkat!

bilek boy pantolon kombinleri

Bilekte biten pantolon, proporsiyonunuz ile doğrudan ilişkili olan özel bir parçadır. Modanın temel kurallarından olan altın oran kuralını kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Buna göre çeşitli üst parçaları ile pantolonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kısa boyluysanız, bilek boy pantolon yüksek belli seçilmeli ve üstüne tercih edilen bluz da kısa olmalıdır. Fakat zayıf ve uzun olanlar daha uzun üst parçaları ile pantolonlarını kombinleyerek, altın orana uygun giyinebilirler.

5 – Aksesuarlı modeller

bilek boy pantolon modelleri

Eğer dünyaca ünlü modellere taş çıkartacak bir fiziğe sahip değilseniz, paçada ya da çeşitli yerlerinde aksesuar olan pantolon modellerinden uzak durmalısınız. Özellikle paçalarında hareketliliği olan, modeller kesinlikle uzak durmanız gereken parçalardır. Bunun yanında çok zayıf değilseniz, cepli modelleri tercih etmemelisiniz. Bu detay kalçalarınızı daha geniş gösterecektir. Boyunuza nazaran fiziğiniz daha inceyse ise cepler sizin için doğru bir seçim olabilir. Ancak her hâlükârda paça detayları, en uzak durmanız gerekendir. Bilekte pantolon kimlere yakışır ya da yakışmaz konusunun önemli bir detayı da budur.

6 – Ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

ayakkabı modelleri

Son olarak bilek boy pantolon seçiminizi etkileyen önemli bir unsurdan, ayakkabıdan bahsedelim. Babet, topuklu ayakkabı ve topuklu sandalet en çok tercih edilenler olarak bilinir. İnce topuklu ayakkabılar oldukça doğru bir seçim olacaktır. Bu noktada en önemli uyarımız, kısa paçalı olan modeller ile yüksek dolgu topuklu ayakkabılar tercih etmemeniz yönünde olacak. Tüm bu detaylar önemsiz gibi görünse de, bilekte pantolon kimlere yakışır sorusunun cevabı niteliğindedir. Harika görünmenin sırrı, bu detaylarda gizli!