,

Giymeden Önce Okunması Gereken Bilek Pantolon Kombin İpuçları

Yeni sezon pantolon modelleri…

Pantolon her bayanın gardırobunda farklı modellerde en az üç tane bulunan bir giysi türüdür. Her dönem değişik modellerle karşımıza çıkar ve yaşanılan dönemi yansıtır. 1960’larda ve 1970’lerde İspanyol paça pantolon, 1980’li yıllarda duble paça pantolonlar, 1990‘larda ise dar paça pantolonlar raflarda yerini almıştı. O dönemlerde yaşayanlar ve modayı yakından takip edenler bu modellere mutlaka gardıroplarında yer açmışlardır. Bugüne geldiğimizde tekrar dar paça pantolonların moda olduğunu görüyoruz. Biz de modaya uyarak sizler için bilek pantolon kombin önerileri hazırladık…

bilek pantolon kombin
Fotoğraf Kaynak: Kadın Moda

Elbette ki bilek boy pantolonlar yapılacak doğru kombin seçimleriyle şık görüntüler ortaya çıkaracaktır. Her vücut tipi değişik özelliklere sahip olduğu için, vücut yapısını dikkate alarak bilekte biten pantolon kombinleri yapmak uygun olacaktır. Bilek boy pantolon kombinleri doğru eşleştirilirse şık kombinler ortaya çıkacaktır.

bilek pantolon kombinleri

  • Vazgeçilmeyen renk siyah. Beyazla siyahın bir aradaki büyülü görüntüsü. Yazlık topuklu şık bir ayakkabı , gözlük, çanta aksesuar ve topuz saç modeli bilek boy pantolon kombininde tam bir bütünlük oluşturmuş.

Kısa boylu, şişman yapıda birinin çok dar bir pantolon seçimi yapması kiloları daha çok ortaya çıkaracaktır. Doğrusu vücuda çok fazla yapışmayan ve bilekte biten bir pantolon tercihi yapılmasıdır. Üzerine yine çok dar olmayan şık ve uygun renkte bir bluz, uygun bir spor ayakkabı, saçta bandana ve spor bir çanta tercih edilmelidir.

Uzun boylu zayıf yapıda biri için pantolon seçimi dar olabilir. Pantolon boyu bileğin biraz üstünde olmalıdır. Üzerine bol, salaş bir gömlek, altına topuklu bir ayakkabı, saçların topuz olması, sade ve  şık küpeler, aksesuarlar, ve küçük bir çanta seçimi kıyafeti tamamlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir başka noktada bilek ve ayak bakımıdır. Bilekte biten pantolon kombinleri ne kadar şık olursa olsun bakımsız bir ayakta kötü duracaktır. Şık ve bakımlı görünmek gerek kıyafet kombinleri gerekse cilt bakımı ile bir bütündür.

bilek boy pantolon kombinleri

  • Bilek boy pantolon kombinleri yaparken renk seçimine de dikkat etmek gerekir. İşte, sarı ve beyazın mükemmel uyumu. Ayakkabı renginin sarıdan açık olması da güzel bir kombin oluşturmuş ve ayakları zarif göstermiş.