,

Baseni Olanlar Nasıl Etek Giymeli?

Yeni sezon etek modelleri

Kadınlar ve vücut tipleri iyi veya kötü anlamda kişilerin giyim tarzını etkileyebiliyor. Birçok kadın vücut tiplerinden veya vücutlarının herhangi bir bölgesinden şikayetçidir. Şikayetçi oldukları bölgeleri değiştirmek için spor – estetik yapar veya sadece istemekle kalırlar. Vücut tiplerindeki en belirgin sorunsal şüphesiz kalça ve basen bölgesi oluyor. Zira bu bölgelerde biriken yağlar, kilolar sadece giyim tarzını değil yaşam kalitesini de etkiliyor. Spor ve diyet ile geniş basenlerden kurtulup, orantılı bir kalçaya sahip olmak mümkün olsa da kimisi için bu durum pek fayda etmez çünkü genetik basen sorunu maalesef kolayca çözüme kavuşmaz. Bu tarz vücut tipine sahip kadınların giyebileceği pantolonlar, etekler özenle seçilmeli. Basenli bayanlar nasıl etek giymeli, nasıl bir kombin yapmalı sorusu titizlikle ele alınmalı. O halde bugün baseni olanlar nasıl etek giymeli dosyasını açalım!

Baseni olanlar nasıl etek giymeli, nelere dikkat etmeli?

basenli bayanlar nasıl etek giymeli
Fotoğraf Kaynak: Kadın Blog

Yanlış bir renk seçimi zayıf insanı bile kilolu gösterebilir. Basen bölgesinde yoğunluk olan bayanlar, etek seçiminde çok uçuk noktalara gitmedikleri sürece rahat olabilirler. Basenli kadınlar nasıl etek giymeli konusu sandığınız kadar büyük bir sorun değil. Öncelikle renk seçimlerinde bilgilenmek ve sonrasında modellere yönelmek daha doğru olacaktır. En klasik renk ve kiloları kapatma özelliği olan renk siyah fakat her zaman siyah tercih etmek doğru olmaz. Üstelik yaz mevsiminde siyah renk güneşi çekeceğinden kışın tercih edilmesini öneririz. Siyaha alternatif olarak koyu gri, çivit mavisi, saks mavisi, boz rengi ve şahane bodo rengi basenli kadınlar için ideal renklerden kabul ediliyor.

Penye eteklerden uzak durun

basenli kadınlar nasıl etek giymeli

Penye kumaş kilolu – zayıf fark etmeksizin her vücuda tam oturan ve vücuttaki bir gram fazla kiloyu bile alenen gösteren bir kumaş tipidir. Çok rahat olması maalesef ideal olduğu anlamına gelmiyor. Özellikle kilo problemi olan kadınlar için hiç uygun bir tercih değil. Basenli kadınlar nasıl etek giymeli sorusuna penye etek – elbise öneren kişilerden katiyen uzak durulmalı. Bilinçsizce verilen bu öneri basen sorunu yaşayan kişileri daha da kötü bir görüntüye kavuşturuyor.

Çan etekler tercih edin

kalçalı kadınlar nasıl etek giymeli

Basenli bayanlar nasıl etek giymeli? En net cevaplardan biri tabii ki çan etekler! Belden sıkıca oturan ve aşağıya doğru tıpkı bir çan gibi açılan etekler basenli kadınlar için nokta atışı bir tercih. Bel bölgesinde sıkı bir kemer ile odak noktası oluşturulabilir ve etek üzerine giyilecek V yaka kesim bir bluz/kazak ile basenleri kusursuz bir şekilde gizlemek mümkün.

Kloş, salaş ve şık eteklere merhaba deyin!

baseni olanlar nasıl etek giymeli

Çan eteklere ek olarak basenli bayanlar nasıl etek giymeli sorusunun on numaralı ikinci cevabı kloş eteklerdir. Kloş eteler kumaş tipi, modern kesimi ve zarif desenleri ile tıpkı çan eteklerde olduğu gibi odak noktasını bel bölgesine toplar ve belden aşağıda salaş ve şık bir şekilde iner. Bu tarz etekler basenleri gizlediği gibi kişilere fresh bir görüntü kazandırır.

Kalçalı kadınlar nasıl etek giymeli nasıl giymemeli konulu dosyamız burada sona eriyor. Bundan böyle çok daha bilinçli ve şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.