,

Baseni Olanlar Nasıl Elbise Giymeli?

Yeni sezon elbise modelleri

Baseni olanlar nasıl elbise giymeli? Basen bölgesini nasıl kapatmalı? Hem şık hem zarif görünmenin yolu var mı? Gibi sorular maalesef kilo problemi olan özellikle armut tip dediğimiz basenli hanımlar tarafından soruluyor. Basen bölgesinde problem yaşayanlar için her mevsim ayrı bir sorun haline geliyor. Kışın kalın kıyafetler giyildiğinde daha da kalın görünürken yazın ise sıcaklar sebebiyle tercih edilen ince yapılı kumaşlar kişiyi olduğundan daha kaba gösterebiliyor. Özellikle elbise giymeyi seven kadınların “baseni olanlar nasıl elbise giymeli” problemleri baş gösteriyor. Esasında bu sorunun önüne geçmek giyim taktikleriyle çözülebiliyor. Öyle ki kombin biçimleri ve moda öncülerinin basenli kadınlar için elbise modelleri üretmeleri eskiye oranla hanımların daha kolay giyim tarzı oluşturmasını sağlıyor.

Baseni olanlar nasıl elbise giymeli sorusunun cevabını sizler için araştırdık. İşte, cevaplar…

Göğüs altından genişleyen elbiseler tercih edin

basenli kadınlar için elbise modelleri
Fotoğraf Kaynak: Melisita

Hanımlar, özellikle geniş kalçalı hanımlar; elbise giymeniz gerekiyorsa eğer ve elbise giymekten hoşlanıyorsanız size önerimiz öncelikli model tercihinizin göğüs altından bollaşarak aşağıya inen maxi boy elbiseler olması. Kısa elbiseler de giyebilirsiniz aynı tarz fakat mini elbisenin dikkati basen bölgesine çekeceğini unutmayın. Maxi boy elbiseler aşağıya kadar güzel bir şekilde ineceğinden baseni ve göbek bölgesindeki fazlalıkları ustalıkla kapatacaktır. Basenli bayanlar nasıl elbise giymeli sorusuna en kesin ve kanıtlanmış cevap bu tarz elbise modelleri oluyor. Bize güvenin ve şık olun.

Çan etekli elbiseler seçin

baseni olanlar nasıl elbise giymeli

Basenli bayanlar için elbise modelleri kataloglarında en çok göreceğiniz modellerden biri de şüphesiz çan eteklere sahip modern uzun elbiselerdir. Bu tarz elbiseler belde sıkıca oturup çan gibi genişleyen bir şekilde uzandığından basenli bayanları daha derli toplu ve zarif gösteriyor. Basenli bayanlar için elbise modelleri arasında yer alan çan etek detaylı elbiseleri seçerken düz renklere ağırlık vermenizi öneririz.

V yaka – geniş yaka tercih edin

basenli kadınlar nasıl elbise giymeli

Baseni olanlar nasıl elbise giymeli derken aslında amaç basen bölgesindeki odak noktasını kaldırmak olmalıdır. Dar kesim üzerinize oturan bir elbise giymek istiyorsanız eğer elbisenin V yakalı, geniş yakalı veya sırt dekoltesi gibi başka bir numarasının olmasına dikkat edin. Geniş yaka, hoş bir dekolte odak noktasını yakaya toplayacağından basen bölgesi geride kalacaktır. Basenli kadınlar nasıl elbise giymeli ki basen bölgesi geride kalsın bütüne odaklı bir görüntü sağlansın diyenler için dekolte ve elbise detayları önem teşkil ediyor. Dikkat etmenizi öneririz.

Kumaş seçimini doğru yapın

basenli bayanlar için elbise modelleri

Basenli kadınların en büyük hatası yanlış kumaş tercihi oluyor. Baseni olanlar nasıl elbise giymeli sorusuna birçok cevap verdik ve şimdi tek bir tüyo ile basenli kadınlar nasıl elbise giymeli dosyasını kapatıyoruz: Basenli kadın kesinlikle streç yapılı kumaşlardan, derilerden uzak durmalı.