,

7 Adımda Esmere Gidecek Saç Rengi

Esmerlere yakışan saç rengi hangisi?

Sarışının adı varsa esmerin de tadı var!

esmere gidecek saç rengi
Fotoğraf Kaynak: Marie Claire

Tahmin ediyoruz ki, esmerlere düzülen methiyeler, sarışın ve kumrallara yapılan övgülerden kat kat fazla. Eh, kavruk tenli insanların çoğunlukta olduğu bir memleketten aksi beklenemezdi zaten.
Peki, saçlarını savurdu mu dönüp iki kez bakacağımız esmere gidecek saç rengi hangisi? Şimdi arasak, belindeki kemer, saçındaki toka olmak isteyecek 100 kişi bulabileceğimiz esmere hangi renk saç gider, gelin birlikte inceleyelim:

Saç rengi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, rengin kişinin ten rengine uygun olmasıdır.

Ten rengi, saç renginin de nasıl görüneceğini belirleyeceği için, ten rengiyle uyumsuz bir saç rengi, saçın size ait olmadığını düşündürür ve asla doğal durmaz. Dolayısıyla, esmerlerin asla yapmaması gereken hataların başında, ten renklerine uymayan bir saç rengi seçmek gelir.

esmere hangi renk saç gider

Esmerlere giden saç renkleri kumral ve küllü tonlar ile koyu renklerdir. Esmerlerin ten rengi zaten oldukça koyu olduğundan, saçların bu renkle yarışırcasına açık renkli olması sizi yapay gösterecektir. Birkaç ton açık olmasında sorun yoktur ancak çok koyu renkli bir teni sapsarı saçla görmek emin olun gözleri yorar ve sizi çiğ gösterir.

esmer tene saç rengi

Esmere yakışan saç renkleri yalnızca koyu renkler değildir tabii ki. Doğal göründüğü müddetçe, sarının bazı tonları da esmerler için uygun olabilir. Platin ya da altın sarı değil belki ama, küllü sarı, küllü koyu sarı gibi renkler de esmerlere yakışacaktır. Bu tonların özellikle ışıltılı versiyonları, size ayrı bir hava verebilir.

esmerlere giden saç renkleri

Esmer tene yakışan saç renkleri arasında kahve tonlarını da sayabiliriz. Koyu renkli teni, kahve tonları çok güzel dengeler.

esmer tene hangi saç rengi gider

Karamel rengi, esmerlere uygun saç renklerinin başında gelir. Esmer ten rengine sahipseniz, karamelin yumuşaklığı size çok uygun olacaktır. Bu rengi, sert kesimler yerine daha klasik ve yumuşak hatlı saç kesimleriyle kullanmanızı öneririz.

esmer tenlilere yakışan saç renkleri

Esmer ve bronzlaşmış bir tene sahipseniz bir de üzerine uçuk bir saç rengi düşünüyorsanız, size küllü mavi tonlarını tavsiye ederiz. Teniniz Güneş nedeniyle pembeleşip kızarmayacağı için bu renkler sizde beyaz tenlilerdeki gibi uyumsuz durmayacak, aksine çok yakışacaktır.

esmere yakışan saç renkleri

Esmerlere uygun saç renkleri içinde kızıl rengi maalesef sayamıyoruz. Esmerlerin asla yapmaması gereken hatalardan bir diğeri, saçlarını dikkat çekici bir kızıla boyamaktır. Özellikle viyole kızıl ya da mor renge çalan bir kızıl esmer tenlilere yakışan saç renkleri arasında değildir. Esmerseniz ve kızıl rengi mutlaka denemek istiyorsanız, size yalnızca ateş kızılını önerebiliriz.

esmerler için saç renkleri