,

Kravat Nasıl Bağlanır?

Erkekler için ipuçları…

Basitçe bir boyun bağı ya da boyun aksesuarı olarak tanımlanan kravat, kökenine indiğimizde Fransızca’dan gelen bir kelime olduğunu gösteriyor ve bunun sebebi de Hırvatların boyunlarına taktıkları kurdeleler ya da renkli bağlar olduğu iddia ediliyor. Her ne sebeple olursa olsun, bugün kravat erkeklerin saatten sonra gelen en vazgeçilmez aksesuarı. Kadınlar için takı ve aksesuarların sınırı yokken, erkekler için durum çok farklı. Özellikle ciddiyetin ve resmi organizasyonların olmazsa olmazı olan kravat, farklı renk ve tasarımlar ile karşımıza çıkabiliyor ve bu durumda herkeste farklı durabiliyor. Bir de kravat bağlama şekilleri var tabi. En baştan söyleyelim en güzel kravat nasıl bağlanır sorusunun bir cevabı yok. Çünkü çok fazla kravat bağlama teknikleri ile karşılaşıyoruz. Her teknik birileri için daha kolay ve daha şık olabilir. Üstelik iyi duran bir kravat ancak ona uygun olan takım elbise, gömlek ve mendil ile bu duruşa sahip olacaktır. Bu sebeple konuyu bir bütün olarak ele almak gerek. Ancak öncelikle kravat bağlama teknikleri üzerinde durmak gerek. İşte birbirinden ilginç kravat bağlama şekilleri. Kravat bağlamak resimli olarak yazımızın devamında yer alıyor. Okumaya devam!

kravat nasıl bağlanır
Fotoğraf Kaynak: F13

Kravat bağlama modelleri çok çeşitli olsa da, kimisi gerçekten zorlayıcı olabiliyor ve erkekler genellikle bu noktada kadınlardan yardım alıyor. Biz de kravat bağlama ile çokça zaman harcayanların işini kolaylaştırmak istedik. Görseldeki adımları takip ederek, hem kolayca kravat bağlayabilir hem de farklı ve dikkat çekici kravat bağlama teknikleri öğrenebilirsiniz. Örneğin bu bağlama şekli, daha çok bir gülü anımsatıyor. Gülün kat kat yapraklarını anımsatan bağlama şekli, romantik olarak algılanabilir ve özel davetler için harika bir seçim olabilir.

üçgen kravat nasıl bağlanır resimli anlatım

Kravat nasıl bağlanır sorusunun cevabı olarak paylaşabileceğimiz görsellerden biri ise sırada ki… Bu kez gerçekten Japon kâğıt katlama sanatı olarak bildiğimiz ve çocukluğumuzda uğraştığımız teknikleri kravata uyguluyoruz. Sonuç ise şaşırtıcı derecede güzel! Özellikle tek renk olan, yani desensiz olan kravatlar bu teknik ile harika sonuçlar veriyor.  Eğer adımları doğru bir şekilde uygularsanız, kolayca kravatınıza bu şekli verebileceğinizi de göreceksiniz. Ayrıca belki ince dokulu bir kravat kullanmak sizin için avantaj olabilir. Kravatınız son şekline geldiğinde, daha hoş bir görüntü verebilir. İstediğiniz sonucu alamadıysanız, bir de bu şekilde denemelisiniz. İnce kravat nasıl bağlanır sorusunun cevabı da burada gizli. Bu teknikler ince bir kravat ile daha harika sonuçlar verecektir.

en güzel kravat nasıl bağlanır

Kravat bağlamanın gerçekten bir sanat olduğunu görebiliyoruz. Üçgen kravat nasıl bağlanır resimli anlatım ile kolayca öğrenilebilir. Çünkü aslında aşamalar çok basit. Bir iki deneme herkes için yeterli olacaktır. Yine farklı bir tekniği ise sıradaki görselde görebilirsiniz. Üçgen kravat nasıl bağlanır sorusunun cevabı işte bu kadar basit. Ancak bu kez üçgen kravat biraz farklılaşmış gibi, sizce de öyle değil mi?

kravat bağlamak resimli

Kravatlar, takım elbiselerin önemli bir tamamlayıcısı. Bir de papyon var tabi ama papyon genellikle smokin ile özdeşleşiyor. Her ne kadar uygun kumaş türlerini günlük kullanmak mümkün olsa da, papyon smokinin olmazsa olmaz bir parçası olarak aklımızda yer etmiştir. Kravata gelince ise öyle çok çeşit mevcut ki… Farklı renkler, farklı desenler ve hatta farklı kumaş dokuları ile karşılaşabiliyor. Örgü kravatlar dahi mevcut. Ancak her kravatın kullanım şekli farklıdır. Her kravat her takımın bir parçası olamaz. Örneğin görselde gördüğünüz kravat, geniş ve oldukça karmaşık desenli ve hatta pek çok rengi barındırıyor. Kısacası zor bir seçim! Çünkü kombinlemek biraz zor olabilir. Bu tip kravatları düz renkler ile birlikte kullanmak en kolayı olacaktır. Ancak buradaki gibi dokulu ya da hafif desenli bir kumaş, daha özel bir seçim yapmanız anlamına gelir. Mendili de unutmamak gerek tabi. Kesinlikle kravatınız ile takım olmalı, daha fazla renk ve desene ihtiyaç duymayacaksınız. Mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

ince kravat nasıl bağlanır

Kravat nasıl bağlanır öğrendiğimize göre son olarak kravatı nasıl kullanacağımız ile ilgili biraz daha bilgi alalım. Örneğin, John Snow ve şık kombini bize çokça ipucu veriyor. Dikkat çeken ve Caps’lere konu olan karaktere Kit Harington hayat veriyor ve oyuncu açık renk takımını, dikkat çekici bir gömlek ve kravat ile tamamlamış. İster dikkat çekici bir gömlek tercih edin, isterseniz de kravat bağlama şekliniz ile tarz olun. Zevkinize göre bu püf noktaları kullanarak şıklığı yakalayabilirsiniz. Üstelik hem günlük yaşamda hem de özel davetlerde bu tüyolar çok işinize yarayacak.